Ogłoszenia duszpasterskie XXXI niedzieli zwykłej (03.11.2019)

Dzisiaj:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe w naszej parafii;
 • o godz. 12.15 w Domu Kultury teatrzyk dla dzieci – „Pinokio”;
 • na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej;

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 Seminarium Odnowy Wiary.
 2. W poniedziałek imieniny obchodzi p. Karol, organista. Msza św. w jego intencji o godz.18.00.
 3. We wtorek podczas różańca i we Mszy św. modlimy się w intencji ofiarodawców i rodzin, które przygotowywały posiłek dla pielgrzymów tarnowskich. Polecamy rodziny z ul. Kopernika.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca listopada: Jerycho Różańcowe od godz. 17.00.
 5. W piątek o godz. 17.15 podczas modlitwy różańcowej i we Mszy św. polecimy zmarłych, którzy w tym roku odeszli do wieczności z naszej parafii. W modlitwie powierzamy Bogu rodziny pogrążone w żałobie. Prosimy, aby rodzina zmarłego przyniosła jeden znicz, który zapalimy od paschału i po modlitwie złożymy przy Krzyżu Misyjnym.
 6. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.
 7. W sobotę, 9 listopada, akcja charytatywna dla Marka Piotrowskiego i Mariusza Cendrowskiego. W programie m.in.: o godz. 15.00 w hali sportowej w Proszowicach mecz z udziałem znanych piłkarzy, a o godz. 17.30 w Domu Kultury koncert. Szczegóły na plakatach.
 8. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • Modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17.15.
 • Zwracamy się z apelem o zachowanie porządku na cmentarzu. Śmieci odnosimy na wskazane miejsca, a nie rzucamy pod mury lub groby innych. Znicze z wymiennymi wkładami możemy zabrać do domu, jak również kwiaty. Od 1 listopada w znaczący sposób wzrosła cena wywozu śmieci z cmentarza. Kwota bazowa jednorazowego wywozu śmieci z cmentarza, która i tak systematycznie wzrastała w ostatnich dwóch latach, wynosiła w październiku br. 3.294 zł, a od 1 listopada wzrosła do 4.500 zł. Miejmy na uwadze dobro wspólne przy wyrzucaniu zniczy i kwiatów z ziemią.
 • Ostania szansa szlachetnego gestu na wybudowanie studni w Afryce i pomoc dla biednych i potrzebujących. Kontener na makulaturę przy SP nr 1 tylko do 12 listopada br.
 • 11 listopada o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 na płycie Rynku naszego miasta odbędzie się, jak co roku, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W najbliższą niedzielę:

 • dzień seminaryjny
 • Msza św. w Opatkowicach za zmarłych mieszkańców o godz. 15.00.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Uzdrowieni z beznadziei. Ośrodek San Damiano w Chęcinach

– w Gościu Niedzielnym – Święci z misją specjalną. Rzecz o świętych patronach.

 • Wspominamy:

– w poniedziałek św. Karola Boromeusza, biskupa

– w sobotę rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mariana Kwietnia, Kazimierza Szajnę, Mariannę Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.