Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedzieli zwykłej (10.11.2019)

Dzisiaj:

 • dzień Seminaryjny – gościmy przedstawicieli naszego Seminarium. Bóg zapłać za ofiary;
 • obchodzimy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – modlimy się w intencji Sudanu Południowego, gdzie 7 milionów ludzi głoduje, 3,5 miliona ludzi nie ma dachu nad głową i ciągle trwa konflikt zbrojny – ofiary na pomoc złożymy do puszek w przyszłą niedzielę;
 • Msza św. w Opatkowicach za zmarłych mieszkańców o godz. 15.00;
 • na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 11 listopada: * o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny; * o godz. 17.00 na płycie Rynku naszego miasta wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – zapraszają nauczyciele i uczniowie SP nr 2; * o godz. 19.00 Seminarium Odnowy Wiary.
 2. W czwartek Proszowice odwiedzi Prezydent RP Andrzej Duda. Otwarte spotkanie w hali sportowej o godz. 18.30 – zaprasza Burmistrz Grzegorz Cichy.
 3. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji Domowego Kościoła. Pragniemy by jego krąg powstał w naszej parafii. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie na plebanii dla małżonków, którzy chcą bardziej czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa.
 4. Również w piątek po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu spotkanie biblijne: „W drodze za Jezusem do Jerozolimy”. Zaprasza ks. Adrian.
 5. Starosta Powiatu Proszowickiego zaprasza mieszkańców na konferencję: „Rodzina w kryzysie a potrzeby dziecka”. Konferencja odbędzie się w Domu Kultury w piątek 15 listopada o godz. 9.00.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka, m.in. dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, kalendarze misyjne i rolnicze na 2020 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W najbliższą niedzielę:

 • podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie i przekazanie książeczek do modlitwy dla dzieci pierwszokomunijnych; po Mszy św. spotkanie z rodzicami;
 • po Mszy św. o 18.00 spotkanie organizacyjne związane z pielgrzymką do Ziemi Świętej;
 • poświęcenie opłatków na stół wigilijny;
 • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka będzie obchodzony w Kościele 3. Światowy Dzień Ubogich. Przypominamy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przeznaczone są na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Polska błogosławiona. Błogosławieństwem każdego państwa są ludzie wierni Bogu;

– w Gościu Niedzielnym – Patriotyzm w gospodarce.

 • Wspominamy:

– w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa

– w środę śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Józefa Kafla, Feliksa Kotyzę, Kazimierza Płockiego, Marię Bucką, której pogrzeb we wtorek o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.