Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII niedzieli zwykłej (17.11.2019)

Dzisiaj:

  • poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z którymi panowie organiści w tym tygodniu udadzą się do Opatkowic, Szczytnik i Kowar oraz Proszowic na ulice: Brodzińskiego, Zamkowa, Zacisze, Zielona, Jagiełły, Źródlana oraz blok nr 67 przy ul. 3 Maja.Siostry natomiast udadzą się do Jakubowic, Stogniowic, Górki Stogniowskiej i Szklanej. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności za ich posługę w parafii.
  • z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka jest obchodzony w Kościele 3. Światowy Dzień Ubogich. Przypominamy, że każdego miesiąca ofiary ze skarbony: „Chleb św. Antoniego” są przekazywane na cele dobroczynne placówce CARITAS. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przeznaczone są na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom;
  • w Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym możemy złożyć ofiarę przy bocznych ołtarzach: Matki Bożej i św. Anny;
  • po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne związane z pielgrzymką do Ziemi Świętej;
  • na wypominki składamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W najbliższą niedzielę:

1.Siostry Kanoniczki Ducha Świętego obchodzą Jubileusz 800 lat pobytu w Polsce i 90 lat w naszej parafii. Dziękczynienie za czas obecności włączymy w ofiarę Mszy św. o godz. 11.00.

2. Z racji św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej o godz. 18.00 modlimy się w intencji chóru parafialnego, panów organistów, scholii dziecięcej i młodzieżowej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do śpiewu. Próby i spotkanie scholi dziecięcej we wtorki o godz. 18.45, chóru w czwartki o godz. 19.00, a scholii młodzieżowej w piątki o godz. 19.00.

3. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka, m.in. dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, kalendarze rolnicze na 2020 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

4. Przypominamy, że wszelkie prace remontowo-budowlane na cmentarzu w pierwszej kolejności mają uzyskać pozwolenie kancelarii parafialnej. Następnie o planowanych pracach ma być powiadomiony administrator cmentarza, którym jest p. Łukasz Rojewski.

  • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Dar starości. Jedni mówią, że starość się Panu Bogu nie udała. Inni widzą w tym błogosławieństwo i szansę oraz (Nie)planowana przemiana – o filmie, który zmienił wielu ludzi.

– w Gościu Niedzielnym – Ostatni przodem. Dlaczego obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich?

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Bucką, Irenę Skucha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.