Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (24.11.2019)

Dzisiaj:

 • Siostry Kanoniczki Ducha Świętego obchodzą Jubileusz 800 lat pobytu w Polsce i 90 lat w naszej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00, a od godz. 16.00 Siostry zapraszają do swojego Domu na obejrzenie wystawy i filmu, kawę i ciasto.
 • o godz. 18.00 modlimy się w intencji chóru parafialnego, panów organistów, scholii dziecięcej i młodzieżowej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do śpiewu. Próby i spotkanie scholi dziecięcej we wtorki o godz. 18.45, chóru w czwartki o godz. 19.00, a scholii młodzieżowej w piątki o godz. 19.00.

W tym tygodniu:

 1. Z opłatkami na stół wigilijny panowie organiści udadzą się do Szreniawy, Makocic i Gniazdowic oraz Proszowic na ulice: Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Partyzantów, Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Kopernika, Okulickiego, Mieszkowskiego, Głowackiego, Reja, Nowa, Kolejowa, Wiślana, św. Trójcy, Biały Krzyż, Wolności i Podgórze.Siostry natomiast udadzą się do Łaganowa, Górki Jaklińskiej i Jazdowiczek. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności za ich posługę w parafii.
 2.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
 3. W czwartek o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 4. W piątek o godz. 17.00 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 5.  W sobotę imieniny obchodzi ks. Andrzej. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe w naszej parafii – mamy trochę zadłużenia.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, prasa katolicka, m.in. dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego”, kalendarze rolnicze na 2020 r. Istnieje możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 2. Przypominamy, że wszelkie prace remontowo-budowlane na cmentarzu w pierwszej kolejności mają uzyskać pozwolenie kancelarii parafialnej. Następnie o planowanych pracach ma być powiadomiony administrator cmentarza, którym jest p. Łukasz Rojewski.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Nie wystarczy tylko przyjść. Miejsce świeckich w Kościele wcale nie jest pod chórem.

– w Gościu Niedzielnym – Nie z tej ziemi. Kto chce z Jezusem królować, ten nie musi rządzić.

 • Wspominamy:

– w sobotę św. Andrzeja Apostoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Jerzego Jurka, Tadeusza Mysiora, Mieczysława Gacka, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00; Franciszka Tałacha, którego pogrzeb w środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.