Ogłoszenia duszpasterskie I niedzieli Adwentu (01.12.2019)

Dzisiaj:

• rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze święte Roratnie w dni powszednie o godz. 6.00 (rano) i o godz. 18.00 z udziałem dzieci.

• Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe – mamy dług wobec jednego z wykonawców.

• rusza 26. akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Ofiara za świecę – ciepły posiłek dla dziecka – 5 zł.

W tym tygodniu:

1. Z opłatkami na stół wigilijny panowie organiści udadzą się do rodzin na ulice: 3 Maja, Kosynierów, Armii Kraków, Krakowska, Parkowa, Kilińskiego, Rynek, blok nr 39 przy ul. Partyzantów. Siostry natomiast na ul.: Leśna z blokami, Kleszczyńskiego, Królowej Jadwigi, Królowej Bony, Szpitalna, Słoneczna i Zagrody Królewskie. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności za ich posługę w parafii.

2. We wtorek podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców i rodzin, które przygotowywały posiłek dla pielgrzymów tarnowskich. Polecamy szczególnie rodziny z ul. Królewskiej, Brodzińskiego, Wesołej i o. Rafała.

3. Również we wtorek podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji Ojczyzny i Radia Maryja.

4. W środę o godz. 18.00 spotkanie sołtysów.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin.

6. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia:

• w czwartek o godz. 17.00 Jerycho Różańcowe;

• w piątek o godz. 6.00 Msza św. wynagradzająca NS Pana Jezusa, godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach. Spowiedź podczas Mszy św.;

• w sobotę o godz. 6.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;

• chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 23 grudnia.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne: „W drodze za Jezusem do Jerozolimy”.

8. Również w piątek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi poprzez kontakt z s. Elżbietą.

10. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są do nabycia kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, świece CARITAS, dla dzieci „Promyk Dobra” i lampiony roratnie.

9. W dniach 06 i 07 grudnia Zespół Placówek Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji: „Tak, pomagam!” organizuje świąteczną zbiórkę żywności w sklepach: BIEDRONKA, LEWIATAN, PALEO i EURO. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”.

11. W najbliższą niedzielę będzie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

12. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – To Bóg wymyślił Adwent. Czekanie na to, co wartościowe ma sens.

– w Gościu Niedzielnym – Zatrzymać się na szczycie. Tajemnica Eucharystii. Wspominamy:

– we wtorek św. Franciszka Ksawerego

– w środę św. Barbarę

– w piątek św. Mikołaja

– w sobotę św. Ambrożego

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

13. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mieczysława Gacka, Franciszka Tałacha, Zofię Dzikowską, Jacka Zwierzchowskiego, Józefa Oziembło, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.