Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (II niedziela adwentu 08.12.2019)

Dzisiaj:

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
 • o godz. 12.00 tam, gdzie będziemy możemy skorzystać z Godziny Łaski dla świata;
 • obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie;
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom i pracownikom sklepów EURO, BIEDRONKA, LEWIATN i PALEO za hojny dar serca w trakcie świątecznej zbiórki żywności.
 • Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Ofiara za świecę – ciepły posiłek dla dziecka – 5 zł;
 • dzielimy się radością, że w dniu wczorajszym sześciu ministrantów z naszej parafii, wśród dwustu jedenastu z różnych stron diecezji kieleckiej, zostało w kieleckiej bazylice katedralnej powołanych do posługi lektorskiej. Gratulujemy lektorom, rodzicom i opiekunowi ministrantów, ks. Norbertowi.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek Msze św. o godz. 6.00, 7.00 (przesunięta z godz. 8.00) i 18.00.
 2. Msze święte Roratnie o godz. 6.00 i o godz. 18.00 z udziałem dzieci.
 3. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 5. W piątek: – 38 r. wprowadzenia stanu wojennego. W modlitwie przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki pamiętamy oofiarach stanu wojennego; podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji Domowego Kościoła. Pragniemy, by jego krąg powstał w naszej parafii. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie na plebanii dla małżonków, którzy chcą bardziej czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa; po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej;
 6. Osoby, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchu św.; Straży Honorowej, Róż Różańcowych czy Kręgu Biblijnego.
 7. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie przeniesione z niedzieli 15 grudnia z pielgrzymami udającymi się do Ziemi Świętej (przynosimy wypełnione karty wraz z zaliczką).
 8. Z opłatkami na stół wigilijny panowie organiści udadzą się do rodzin na ulice: Królewska, Wesoła, o. Rafała, Partyzantów: bloki nr 33, 33A i 41. Prosimy o życzliwe przyjęcie, a składana ofiara jest wyrazem wdzięczności zaichposługę w parafii.
 9. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 23 grudnia. Zgłoszenia w zakrystii.
 10. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, świece CARITAS, dla dzieci „Promyk Dobra”  i lampiony roratnie.

W najbliższą niedzielę:

 • rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe;
 • Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia pod Gwiazdami na Rynku. Początek o godz. 12.00.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Najpierw się pojednaj. Polak przy konfesjonale.

– w Gościu Niedzielnym – Żeby dziecko było dzieckiem – na młodych artystów czyha wiele pokus.

Wspominamy:

– w piątek św. Łucję,
– w sobotę św. Jana od Krzyża

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Józefa Oziembło, Władysławę Misiura, Tadeusza Sendor, Helenę Banasik, Mariannę Sokół. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.