Ogłoszenia duszpasterskie III niedzieli Adwentu (15.12.2019)

Dzisiaj:

 • rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe;
 • Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek:

o godz. 6.00, 8.00, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00.

W środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:

o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00.

– Msza św. z udzieleniem Sakramentem Chorych w środę o godz. 11.00.

– spowiedź codziennie podczas Mszy św.

w środę spowiedź z pomocą księży z dekanatu od godz. 8.30 – 12.00 i od godz. 15.30 – 19.00.

– w środę ofiary na tace złożymy jako podziękowanie za posługę rekolekcyjną;

 • chorych w domach kapłani odwiedzą w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00. W zakrystii zgłaszamy chorych, do których nie chodzimy z Komunią św. miesięczną.
 • Siostry Kanoniczki Ducha Świętego i Panowie Organiści składają serdeczne podziękowania za życzliwość, złożone ofiary będące wyrazem wdzięczności za ich posługę w naszej parafii.
 • Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilia pod Gwiazdami na Rynku. Początek o godz. 12.00.
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom i pracownikom sklepów EURO, BIEDRONKA, LEWIATAN i PALEO za hojny dar serca w trakcie świątecznej zbiórki żywności. Zebrano 3,2 tony artykułów spożywczych. Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po pomoc do Caritas. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”. 

W tym tygodniu:

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek.
 2. Od jutra modlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus.
 3. W czwartek o godz. 15.00 Integracyjny koncert kolęd w Zespole Placówek Caritas przy ul. Kolejowej. Następnie wieczerza i paczki żywnościowe dla potrzebujących.
 4. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Ofiara za świecę – ciepły posiłek dla dziecka – 5 zł;
 5. W niedzielę 29 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusze zawarcia małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie jubileuszy w zakrystii.
 6. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, świece CARITAS, dla dzieci „Promyk Dobra”  i lampiony roratnie.
 7. Kolęda rozpocznie się w sobotę 28 grudnia w Stogniowicach. Porządek kolędy zostanie podany na stronie parafii i w gablotach w najbliższą niedzielę.
 8. W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – 800 lat w Polsce, 90 w Proszowicach – siostry kanoniczki Ducha Świętego.

– w Gościu Niedzielnym – Podnieś głowę. Radość chrześcijanina.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zygmunta Konopkę, Stanisława Znajdę, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.