Ogłoszenia duszpasterskie IV niedzieli adwentu (22.12.2019)

Dzisiaj:

 • o godz. 16.00 w Proszowickim Centrum Kultury odbędzie się spektakl wprowadzający w istotę świąt Bożego Narodzenia pt. „Świąteczna ulica”. Zaprasza Dyrekcja i uczniowie SP nr 1 w Proszowicach. 
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wigilii. Siostrze Tarsycji i Edycie za kolędowanie z uczniami SP nr 2 w Proszowicach. 576 osób otrzymało świąteczną żywność”.

W tym tygodniu:

 1. Kancelaria parafialna nieczynna.
 2. W poniedziałek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 3. Spowiedź podczas Mszy św. w poniedziałek i we wtorek rano do 7.30.
 4. We wtorek wigilia,którą rozpoczniemy modlitwą za żywych i zmarłych, następnie odczytamy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, łamiąc się opłatkiem składamy życzenia; o północy zapraszamy na Pasterkę. Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 23.40;
 5. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 6. W czwartek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana – ofiary na tace składamy na KUL. Porządek Mszy św. niedzielny.
 7. Instrukcja Episkopatu Polski podkreśla, że do Komunii Św. wierni idą w procesji zachowując porządek. Kapłani z Najświętszą Eucharystią ustawiają się na stopniu komunijnym, a wierni w procesji podchodzą i w pozycji stojącej przyjmują Komunię św. Gdy pierwsza osoba przyjmuje Komunię św. to następna za nią przyklęka lub głęboko się skłania wyrażając w ten sposób szacunek i miłość do Chrystusa w Eucharystii. W naszym kościele w czasie świątecznym do 6 stycznia jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. w przedsionku obok zakrystii, drugi na stopniu komunijnym w prezbiterium, dwaj w nawach bocznych przy ołtarzu Matki Bożej i św. Anny, kolejny pod chórem.
 8. W dniach 22-29 maja 2020 r. organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Do udziału szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych oraz wszystkich chętnych.Informacje i zapisy prowadzi:ks. Łukasz Zygmunt, tel. 502-429-800.
 • Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Są kartki świąteczne, opłatki na stół wigilijny, prasa katolicka, nowy numer „Miłujcie się” i „Królowa Różańca Świętego”.
 • Kolęda w sobotę 28 grudnia będzie w Stogniowicach od godz. 9.00. Prosimy o pojazdy na 8.45.

W najbliższą niedzielę:

 •  podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusze małżeństwa; prosimy o zgłaszanie jubileuszy w zakrysti
 •  na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa o uświęcenie rodziny – zapraszamy małżonków;
 •  spotkanie opłatkowe wszystkich grup parafialnych o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • W prasie katolickiej:

– w Niedzieli – Betlejem. Miejsce znaczone gwiazdą.

– w Gościu Niedzielnym – Czas mu nie uciekł. Reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Znajdę, Waldemara Paryż, Henrykę Pawełczak, Stanisława Lebida, Andrzeja Rokicińskiego, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.