I Komunia i bierzmowanie

Na chwilę obecną Konferencja Episkopatu Polski nie wydała żadnej decyzji w sprawie I Komunii Św. i bierzmowania po 1 kwietnia 2020 r. Czekamy na decyzje i zarządzenie Konferencji Episkopatu Polski.

Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r. informuje, że „do dnia 29 marca br. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze”. Zarządzenie dotyczy zatem tylko bierzmowania, które parafie zaplanowały już wcześniej na miesiąc marzec.
W naszej parafii w Proszowicach bierzmowanie zaplanowane jest na 28 maja br., a I Komunia na 9 maja br. Na chwilę obecną czekamy na wytyczne KEP, a wszelkie informacje będą niezwłocznie przekazywane na stronie parafii.

Z modlitwą i prośba o modlitwę ks. Jan Zwierzchowski, proboszcz wraz z duszpasterzami