Ogłoszenia parafialne IV niedzieli Wielkiego Postu (22.03.2020)

Dzisiaj:

 • dzisiaj i w dni powszednie śpiewamy Suplikacje i modlimy się o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata; polecamy wszystkie służby, które ratują ludzi, pomagają chorym i zagrożonym epidemią oraz o ustanie pandemii koronawirusa;
 • o godz. 16.00 Msza św.;
 • o godz. 17.15 Gorzkie Żale;
 • są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 5 zł.

W tym tygodniu:

 1. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. W tym dniu możemy podjąć modlitwę w obronie życia.
 2. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. W piątek od godz. 16.00 – 17.00.
 3. Spowiedź odbywać się będzie tylko w tzw. starej zakrystii. Do przedsionka, jak i do pomieszczenia spowiedzi wchodzimy pojedynczo.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
 5. Trwajmy na modlitwie w rodzinach, a w sposób szczególny prosimy o modlitwę każdego dnia o godz. 20.30.
 6. Kancelaria parafialna czynna tylko rano. Sprawy pilne i konieczne ustalamy telefonicznie pod numerem:
  tel. 516-296-309.
 7. Nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych, dlatego zachęcamy by wykorzystać czas proponowanych adoracji Najświętszego Sakramentu na osobistą modlitwę i przystąpienie w tym czasie do spowiedzi. Przypominamy, że okres Wielkanocy trwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, tj. do 31 maja br.
 8. Podjęliśmy starania, by można było oglądać transmisję Mszy św. i nabożeństw on-line z naszego kościoła.
 9. W prasie katolickiej
  – w “Niedzieli”: Towarzyszy nam cisza…

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krzysztofa Witkowskiego, Martę Kwiecień, Władysława Knapika, Tadeusza Gruszczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.