Ogłoszenia parafialne Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020)

Dzisiaj:                                                                                                                                            

 • święto patronalne Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Dziękujemy za dar modlitwy, pracę w szkole i w parafii. Życzymy Siostrom wszelkich łask Bożych;
 • pamiętamy o Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i dziękujemy za inicjatywy życia duchowego;
 • od dzisiaj nie obowiązują limity uczestnictwa w mszach świętych i nabożeństwach. Pamiętajmy o bezpiecznej odległości między sobą i o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jednocześnie kończy się dyspensa księdza biskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Zachęcamy do licznego i żywego udziału w liturgii eucharystycznej – ofierze Jezusa Chrystusa.
 • dziękujemy za złożone ofiary przy poświęceniu pól. Ofiary zostały przeznaczone na prace remontowe.

W tym tygodniu:

 1. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 3. W wtorek 02 czerwca podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za ofiarodawców i darczyńców naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W środę podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy i we Mszy św. modlimy się w intencji księży przeżywających swoje jubileusze kapłaństwa: 25 lecie: ks. Macieja Stopińskiego, ks. Piotra Rojewskiego i ks. proboszcza; 40 lecie –ks. Tadeusza; 20 lecie ks. Tomasza i 15 lecie ks. Krzysztofa.
 5. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca:
  *w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  * Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
  * w piątek spowiedź podczas Mszy św. i Adoracji NS oraz po południu od godz. 17.00; spowiedź będzie się odbywać w starej zakrystii, w kaplicy bł. ks. Józefa oraz w przedsionku od ul. 3 Maja.
 6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Norberta, który obchodzi swoje imieniny.
 7. Do Uroczystość Trójcy Świętej trwa czas wielkanocnej spowiedzi. Skorzystajmy z czasu łaski. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy i spowiedzi jak dotychczas.
 8. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożymy na prace remontowe.
 9. W niedzielę 14 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.30 ks. bp Piotr Skucha będzie przeżywał jubileusz 50 lecia kapłaństwa. W te jubileuszowe obchody wpisuje się również 25 lecie kapłaństwa
  ks. proboszcza. Prosimy o modlitwę w intencji jubilatów. 
 10. Powstaje kameralne, językowo – sportowe (na 44 dzieci) przedszkole przy ul. Parkowej 8 w Proszowicach. Rekrutacja na rok przedszkolny 2020/21 trwa, otwarcie wrzesień – październik. Informacje będzie można śledzić na profilu facebook: www.facebook.com/przedszkole.parkowe.73.
 11. Trwa nabór do podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Oferta jest skierowana do osób, które pragną uzyskać kwalifikacje do nauczania religii bądź zdobycia wiedzy teologicznej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Wspominamy:
  –  w środę świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

–  w piątek świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
14. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Alfredę Cieśla, Andrzeja Gurbowicza, Dariusza Bugaja, Alfredę Woźniak, Andrzeja Kruszca, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, Mieczysława Marcinkowskiego , którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.