Ogłoszenia parafialne Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020)

Dzisiaj:

 • modlimy się o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów: o godz. 8.00 w intencji mieszkańców Jakubowic; o godz. 9.30 w intencji mieszkańców Makocic i Górki Jaklińskiej; o godz. 11.00
  w intencji mieszkańców Stogniowic; o godz. 12.30 w intencji mieszkańców Szreniawy.

Sam obrzęd poświęcenia pól jest o godz. 16.00 w stałych miejscach.

 • Biuro Radia Maryja zaprasza w każdą niedzielę do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: m.in. „Królowa Różańca Świętego”, nowy numer „Miłujcie się”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam. 

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe i nowenna do Ducha św. o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy kapliczkach, zachowując przepisy sanitarne.
 2. W sobotę, 30 maja, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek o godz. 19.00, zakończenie różańcem o godz. 20.30.
 3. Przypominamy raz jeszcze o obowiązujących nas przykazaniach kościelnych: 1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych. 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. 4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. 5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 4. Konferencja Episkopatu Polski informuje, że czas przyjęcia Komunii wielkanocnej będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca. Zachęcamy zatem do Adoracji Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi każdego dnia od godz. 8.00 – 9.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00. Skorzystajmy z czasu łaski.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00.
 6. Prosimy o uzupełnianie intencji mszalnych do zgłoszonych wcześniej rezerwacji.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła złożone z racji poświęcenia pól.
 8. Dziękujemy p. Zbigniewowi Nowakowi, zastępcy Burmistrza Proszowic, p. Wojciechowi Rzadkowskiemu, Prezesowi Giełdy Rolnej EK-ROL i p. Arkadiuszowi Psicy, Dyrektorowi z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie za zakup i przekazanie parafii automatycznych dozowników dezynfekcyjnych MERIDA.
 9. Wspominamy:
  –  we wtorek św. Filipa Nereusza, kapłana;
  – w piątek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Dariusza Szczygła, Henryka Głuszczyka, Alfredę Cieśla, której pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, Andrzeja Gurbowicza, którego pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.