Ogłoszenia parafialne XVII niedzieli zwykłej (26.07.2020)

• po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby kierowcy byli obecni przy swoich samochodach. Przy poświęceniu możemy złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy;
  • podczas Mszy św. o godz. 12.30 jubileusz 60 lecia kapłaństwa ks. Leszka Stycznia, naszego Rodaka. Prosimy o modlitwę w intencji jubilata.

1. We wtorek przypada 76. Rocznica powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej.
  2. W czwartek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna w sali wikariatu.
  3. W tym tygodniu będzie pierwsza sobota miesiąca sierpnia:
    * o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;
    * odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą 14 sierpnia przed parafialnym odpustem. W związku z panującą sytuacją Coronavirusa chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  4. W sobotę 01 sierpnia w godzinach od 10.00 – 18.00 dzień otwarty przedszkola przy ul. Parkowa 8 dla rodziców chcących zapisać swoje dzieci do przedszkola parkowego.
  5. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu, „Historia Proszowskich ulic”, prasa katolicka: m.in. nowy numer: „Królowa Różańca Świętego”, „Miłujcie się”.
  6. Raz jeszcze prosimy, aby nie zaśmiecać przedsionka kościoła makulaturą. Odbiór makulatury znajduje się przy ul. Źródlanej 4. Stare książki i czasopisma, którymi zaśmiecane jest wejście do kościoła, posiadają pieczęć biblioteki Centralnego Ośrodka Rozwoju i Postępu w Rolnictwie, oddział w Krakowie. Może ktoś wypożyczył i nie oddał, może pracował i wziął. Niech je zabierze z powrotem.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
  • ofiary na tacę złożymy na prace remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

– w “Gościu niedzielnym”: Św. Anna była babcią samego Syna Bożego;
– w “Niedzieli”: Człowiek uzależniony.

–   w środę  św. Martę;
– w piątek św. Ignacego z Loyoli;
– w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zygmunta Słodowskiego, Franciszka Strojka, Bożenę Rybak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.