Ogłoszenia parafialne XVIII niedzieli zwykłej (02.08.2020)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary przy poświęceniu pojazdów na środki transportu dla misjonarzy.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek 04 sierpnia podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za ofiarodawców i darczyńców naszej parafii i w intencji Ojczyzny.
 2. W odpowiedzi na zaproszenie ks. bpa Jana Piotrowskiego w dniach od 6 – 13 sierpnia w kościele:
  * w godz. od 12.00-13.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi;
  * o godz. 20.00 Różaniec i Apel Jasnogórski.
 3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia:
  * w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.00;
  * w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w minionym miesiącu i polecanych w wypominkach;
  * spowiedź w pierwszy piątek miesiąca: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30;
  * odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą 14 sierpnia przed odpustem parafialnym. W związku z panującą sytuacją Coronavirusa chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 4. W obecnym, 2020 roku, Jubileusz 25 lecia kapłaństwa obchodzą nasi Rodacy: ks. Maciej Stopiński i ks. Piotr Rojewski. Radosne Te Deum wyśpiewamy 13 sierpnia podczas nabożeństwa Fatimskiego. Modlitwie będzie przewodniczył ks. abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie. O oprawę liturgiczną prosimy mieszkańców Makocic i Jakubowic.
 5. Ks. bp Jan Piotrowski zwraca się do nas: „W trosce o Kościół Kielecki, w tym przygotowanie katechetyczne oraz mając na uwadze to, że w najbliższych latach wielu obecnych katechetów nabędzie uprawnienia emerytalne zapraszam na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Adresatami mogą być nauczyciele, którzy ukończyli studia II stopnia, studenci V roku studiów jednolitych magisterskich oraz osoby z wyższym wykształceniem, którzy nie mają przygotowania pedagogicznego”. Osoby, które w przyszłości chciałyby pełnić posługę katechetyczną zachęcamy do zapoznania się z propozycją Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który prowadzi zapisy na studia podyplomowe w zakresie teologiczno-katechetycznym w Kielcach. Informacje na stronie KUL-u i w kancelarii parafialnej.
 6. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu i prasa katolicka.
 7. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Przy ołtarzu Matki Bożej jest księga trzeźwości, do której możemy wpisać deklarację abstynencji od alkoholu w określonej intencji.
 8. Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa – prosimy o maseczki – chrońmy siebie i innych.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się w intencji s. Edyty z racji imienin.
 10. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Patrz w górę;
– w “Niedzieli”: W jakie anioły wierzymy?

      8. Wspominamy:
– we wtorek św. Jana Marię Vianneya;
– w czwartek święto Przemienienia Pańskiego;
– w sobotę św. Dominika.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 • Bożemu miłosierdziu polecamy: + ks. Stanisława Machnickiego, ks. Jana Kurczaba, których rocznicę śmierci w tym czasie wspominamy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.