Ogłoszenia parafialne XXI niedzieli zwykłej (23.08.2020)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za złożone ofiary w Dniu solidarności z mieszkańcami Bejrutu.
 • Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu:

 1. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po każdej Mszy świętej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.
 2. W czwartek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna w sali wikariatu.
 3. W piątek podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się w intencji s. Augustyny obchodzącej imieniny.
 4. W sobotę 29 sierpnia o godz. 11.00 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.:
  * pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 16.00, odpowiedzialny ks. Tomasz.
 5. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza ks. Norbert został mianowany wikariuszem parafii w Świętomarzy. Dziękujemy ks. Norbertowi za posługę pośród nas. Życzymy Błogosławieństwa Bożego.
 6. W najbliższą niedzielę 30 sierpnia br. Towarzystwo Turystyki Regionalnej Proszowice zaprasza na wycieczkę rowerową do Racławic. Szczegóły na plakatach.
 7. Katolicki Uniwersytet Lubelski prowadzi zapisy na studia podyplomowe w zakresie teologiczno-katechetycznym w Kielcach. Osoby, które w przyszłości chciałyby pełnić posługę katechetyczną zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją. Informacje na stronie KUL-u lub w kancelarii.
 8. W sklepiku w dzwonnicy są do nabycia pamiątki do chrztu i ślubu i prasa katolicka.
 9. Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. Zrówno kuria Diecezjalna w Kielcach, jak i Sanepid przypomina o rygorystycznym stosowaniu się do obostrzeń związanym ze stanem epidemii – prosimy o maseczki – chrońmy siebie i innych.
 10. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Parafia nie jest instytucją przestarzałą – wywiad z abp. Janem Pawłowskim z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.
– w “Niedzieli”: Polski charyzmat maryjny. W Polsce dziesiątki tysięcy ludzi zawierza się Matce Bożej, praktykuje pierwsze soboty miesiąca i wyrusza corocznie na pielgrzymki.

      11. Wspominamy:

– w poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła;
– w czwartek  – św. Monikę;
– w piątek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
– w sobotę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
12. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Irenę Juszczyk, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00; + Mariana Wójcika, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.