Ogłoszenia parafialne XXVII niedzieli zwykłej (04.10.2020)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe i za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii;
 • na Rynku możliwość nabycia sadzonek drzew (w tym certyfikowanych). Dochód przeznaczony na prace konserwatorskie przy kaplicy w Górce Stogniowskiej i kościele Trójcy Świętej.
 • dziękujemy za hojność i szczodrobliwość Waszych serc, drodzy parafianie i goście. Podczas kwesty „Pola nadziei” na rzecz hospicjum w Miechowie zebrano 7.173,21 zł. Papież Franciszek powie: „błogosławione dłonie otwarte na potrzeby bliźnich”.
 • przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć inicjatywy papieża Franciszka wrzucając do skarbonki lub koszyka datek, tzw. „świętopietrze”. Z woli Ojca Świętego Franciszka w bieżącym roku zbiórka świętopietrza, która tradycyjnie odbywa się w uroczystość św. Piotra i Pawła, została przeniesiona na niedzielę – 4 października;

W tym tygodniu:

 1. We wtorek podczas nowenny do św. Józefa i we Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za ofiarodawców i darczyńców naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W środę podczas Mszy Św. o godz. 16.00 poświęcenie różańców. Zapraszamy dzieci klas trzecich   wraz z rodzicami.
 3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15.

W najbliższą niedzielę

 • XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W tym dniu młodzież z wolontariatu przy naszej parafii będzie rozprowadzać kremówki oraz poradnik duchowy – kilkanaście uwag o modlitwie dla młodych i nie tylko, autorstwa ks. Stefana Radziszewskiego. Pozyskane środki będą służyły duszpasterstwu młodzieży;
 • Msza św. dziękczynna za zbiory w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00.
  1. Parafialna pielgrzymka do Skarżyska, Sokółki, Świętej Lipki i Gietrzwałdu odbędzie się w dniach 24-25 października. Zapisy do 7 października i informacje w zakrystii u ks. Andrzeja.
  2. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 12-14 października.
  3. 13 października o godz. 19.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową ulicami naszego miasta. O przygotowanie nabożeństwa prosimy mieszkańców: Łaganowa, Szklanej i Górki Jaklińskiej. Ochotniczą Straż Pożarną z terenu naszej parafii prosimy o trzymanie straży w czasie nabożeństwa oraz niesienie Figury Matki Bożej.
  4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2021 r. oraz różańce
  i łańcuszki z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Rezerwacje Mszy św. na 2021 r. są przyjmowane w kancelarii. Przy zgłaszaniu rezerwacji podajemy adres i numer telefonu.
  6. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Paciorki z miłością. Różaniec nie spadł z nieba. Ma jednak związek
z dojściem do nieba (o ile jest dobrze używany);
– w “Niedzieli”: Gra na całe życie – Antoni Piechniczek świętuje wraz z żoną Zytą 55 rocznicę ślubu. Wskazuje na Kościół, Dekalog i modlitwę jako źródła pewności siebie.
7. Wspominamy:
– w poniedziałek św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
– w środę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową;
– w piątek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Adolfa Rokosza, Wiesławę Tulej, której pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.