Ogłoszenia parafialne XXVIII niedzieli zwykłej (11.10.2020)

Dzisiaj:

 • XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Młodzież z wolontariatu rozprowadza kremówki oraz poradnik duchowy – kilkanaście uwag o modlitwie dla młodych i nie tylko, autorstwa ks. Stefana Radziszewskiego. Pozyskane środki przeznaczone są dla duszpasterstwa młodzieży;
 • dziękujemy Stowarzyszeniu Proszowickich Hodowców Zielononóżka i KGW Szreniawa z p. sołtysem Andrzejem Królem oraz p. Patrycji Gruszczak za poprowadzenie dnia ku czci św. Franciszka i ofiarowane z tego wydarzenia 1.500 zł na prace konserwatorskie;
 • Msza św. dziękczynna za zbiory w Górce Stogniowskiej o godz. 15.00;
 • w imieniu Komendanta Powiatowej Policji w Proszowicach prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości. Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach informuje, że zdarzają się zgłoszenia o niestosowaniu się do obowiązujących restrykcji.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 2. W poniedziałek 12 października modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. Również w poniedziałek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza po Mszy św. wieczornej na adorację uwielbienia nad tajemnicą powołania.
 4. We wtorek 13 października o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową ulicami naszego miasta. Oprawa liturgiczna – mieszkańcy Łaganowa, Szklanej i Górki Jaklińskiej. Druhów OSP prosimy o trzymanie straży i niesienie Figury Matki Bożej.
 5. W środę w modlitwie różańcowej i we Mszy św. o godz. 18.00 polecamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkół prosząc o Boże błogosławieństwo.
 6. W czwartek 15 października modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji Dzieci Utraconych.
 7. W sobotę 17 października odbędzie się dzień skupienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Podczas tego spotkania zostanie wybrany nowy lider. Otoczmy Wspólnotę naszą modlitwą.
 8. Zbiórka warzyw na rzecz Seminarium Duchownego w Kielcach w dniach 12-14 października.
 9. Msza św. dziękczynna za zbiory w Opatkowicach w niedzielę 25 października o godz. 15.00.
 10. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2021r., różańce i łańcuszki z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Przyjmowane są rezerwacje Mszy św. na 2021 r. Podajemy adres i numer telefonu.
 12. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Z powodu małej liczby chętnych i panującej sytuacji pielgrzymka do Skarżyska, Sokółki, Świętej Lipki i Gietrzwałdu jest odwołana. Jeśli warunki pozwolą, udamy się do tych miejsc w 2021r.
 14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Informacje w siedzibie PCPR.

W najbliższą niedzielę:

 • po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie przy pomniku Wielkiego Papieża odśpiewamy „Barkę” i Apel Jasnogórski;
 • niedziela misyjna: „Oto ja, poślij mnie”. Modlitwą i ofiarą wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.
  15. W prasie katolickiej:

– w “Gościu niedzielnym”: Panie proszą panów – Koła Gospodyń Wiejskich.
– w “Niedzieli”: Niezwykły 15-latek. Błogosławiony Carlo Acutis.
16. Wspominamy:
– we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
– w czwartek św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
– w piątek św. Jadwigę Śląską;
– w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
17. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wiesławę Tulej, Feliksa Chojnackiego, Helenę Bazan, Annę Rejdak, Marię Sieńko – Gajda, Mariusza Krępę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.