Ogłoszenia parafialne XXIX niedzieli zwykłej (18.10.2020)

Dzisiaj:

 • niedziela misyjna: „Oto ja, poślij mnie”. Modlitwą i ofiarą wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne;
 • o godz. 17.00 różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II;
 • dziękujemy tym rolnikom i sołtysom, którzy ofiarowali i zebrali warzywa na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Kielcach. W imieniu wspólnoty seminaryjnej składamy Bóg zapłać;
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzebny naszego kościoła.
 • solidaryzujemy się z mieszkańcami Powiatu Proszowickiego, Pacjentami Oddziału Pulmonologii szpitala w Proszowicach, którzy kierują apel do podmiotów i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Czytamy w apelu: „Zwracamy się o pomoc w jak najszybszym uruchomieniu Oddziału Pulmonologii i zabezpieczenie personelu medycznego niezbędnego do bezpiecznego jego funkcjonowania. Powiat Proszowicki należy do powiatów, w których zachorowalność na raka płuc i inne choroby układu oddechowego jest bardzo wysoka. Jesteśmy społecznością starzejącą się nękaną, wieloma chorobami, często wynikającymi z ciężkiej pracy w rolnictwie. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, a wręcz przerażeni faktem drastycznego ograniczenia działalności naszego proszowickiego SP ZOZ-u. (…) na naszych oczach zawiesza się i ogranicza działalność najważniejszych i najpotrzebniejszych oddziałów szpitalnych – Oddziału Pulmonologii oraz Oddziału Chorób Zakaźnych. Zamykanie tych oddziałów jest niezrozumiałe (…). Żądamy natychmiastowego podjęcia starań, aby w jak najszybszym czasie przywrócić nam – pacjentom poczucie pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego”. Podpisy pod apelem można złożyć w sklepiku w dzwonnicy;
 • Burmistrz GiM Proszowice za pośrednictwem parafii zwraca się do rolników z prośbą o udział w spisie rolnym poprzez stronę internetową (samospis) lub telefonicznie z pomocą rachmistrzów.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 Prosimy o jeden dziesiątek różańca w naszych rodzinach.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe i ścienne na 2021r., łańcuszki z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe odczytywane od 1 – 8 listopada, przy bocznych ołtarzach.
 4. Od 26 października – 02 listopada obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 5. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Śmieci odnosimy na właściwe miejsca, a nie rzucamy pod mur lub na groby innych (ostatnio wycinający krzewy obok swego grobu, rzucił je na grób obok). Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale częstą modlitwą indywidualną i wspólną modlitwą Kościoła – Msza św., różaniec czy wypominki.

W najbliższą niedzielę:

 • Msza św. dziękczynna za zbiory w Opatkowicach o godz. 15.00.
  6. W prasie katolickiej:
  – w “Gościu niedzielnym”: Wołanie o pasterzy. Z czego wynika kryzys powołań?
  – w “Niedzieli”: Katolik bezobjawowy. Kim jest? Skąd się wziął? Co myśli?
  7. Wspominamy;
  – w poniedziałek bł. ks. Jerzego Popiełuszkę;
  – we wtorek św. Jan Kantego, prezbitera;
  – w czwartek św. Jana Pawła II, papieża

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mariusza Krępę, Teodorę Chołda, Zenona Kuleszę, Sebastiana Piszczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.