Ogłoszenia parafialne XXX niedzieli zwykłej (25.10.2020)

Dzisiaj:

 • rocznica poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni, pamiętamy o wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą budowali ten kościół, modlimy się także za tych, którzy troszczą się o utrzymanie i wspomagają jego funkcjonowanie. O 17.15 nabożeństwo różańcowe w intencji żyjących i zmarłych fundatorów oraz dobrodziejów naszego kościoła;
 • słowo Boże głosi ks. dr Artur Seweryn;
 • Msza św. dziękczynna za zbiory w intencji mieszkańców Opatkowic o godz. 12.30;
 • podpisy pod apelem o uruchomienie Oddziału Pulmonologii i zabezpieczenie personelu medycznego niezbędnego do jego funkcjonowania można złożyć w sklepiku w dzwonnicy.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji ustania pandemii, po Mszy św.  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o oddalenie pandemii. Wokół nas są sprawy ważne i trudne, takie jak pojawiająca się oziębłość duchowa, słaba wiara młodzieży, problemy rodzinne i małżeńskie. Zapraszamy do podjęcia w wybranym dniu tygodnia modlitwy i postu o chlebie i wodzie w danej intencji. W tym tygodniu prośmy usilnie o rozpalenie ducha wiary młodzieży naszej parafii.  
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, m.in. „Królowa różańca świętego”, „Miłujcie się”, pamiątki do chrztu i ślubu, kalendarze rolnika – książkowe 2021r., łańcuszki z medalikami dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Od 26 października – 02 listopada obowiązuje zakaz prac remontowo-budowlanych na cmentarzu.
 4. W dniach 30 października – 02 listopada zostanie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki oraz rozszerzenie zakazu zatrzymywania na ul. Krakowskiej oraz ul. Armii Kraków.
 5. Apelujemy o zachowanie porządku na cmentarzu. Pamiętajmy też, że nie ilością zniczy i kwiatów pomagamy naszym zmarłym, ale częstą modlitwą indywidualną i wspólną modlitwą Kościoła – Msza św. i ofiarowana Komunia św., różaniec czy wypominki, w których wspominając imiona naszych zmarłych polecamy ich Bożemu miłosierdziu.
 6. Od 1 do 8 listopada w kościele o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.

W najbliższą niedzielę:

 • Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny;
  • o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych;
  • w kościele o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi;
  • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
   7. W prasie katolickiej:
   – w “Gościu niedzielnym”: Bóg wie. Bogu nic nie wymyka się spod kontroli. Nawet wirusy.
   – w “Niedzieli”: Nie taki kościół groźny.
   8. Wspominamy:

– w środę św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bogusława Wtorka, Ryszarda Wójcika, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00, Józefa Prążyńskiego, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.