Ogłoszenia parafialne V niedzieli zwykłej (07.02.2021)

 Dzisiaj:

  • mija dokładnie 25 lat od peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. W rocznicę pożegnania figury Matki Bożej Fatimskiej, 10 lutego o godzinie 18.00 Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. w Sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach. Do koncelebry zostali zaproszeni księża proboszczowie parafii, które wówczas gościły figurę Matki Bożej;
  • Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła te składane na tace, szczególnie dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca i przesłane na konto parafialne.
  1. W tym tygodniu na Mszę św. kolędową o godz. 18.00 zapraszamy rodziny i mieszkańców:
  • w poniedziałek ul. Krakowska i Armii Kraków;
  • we wtorek ul. Biały Krzyż i Szpitalna;
  • w środę ul. Kościuszki i Dębowiec;
  • w czwartek ul. 3 Maja (domy);
  • w piątek ul. Zacisze, Zamkowa, Brodzińskiego i Zielona.

Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii.

2. W czwartek 11 lutego za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes polecamy chorych i tych, którzy się chorymi opiekują. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
3. W piątek, 12 lutego, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Promyczek dla dzieci, Promyk Dobra, pamiątki do chrztu i ślubu, świece do chrztu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
5. W prasie katolickiej:
– w “Niedzieli”: Ludzie są po to, by ich kochać. Anna Dymna m.in. o tym, jak osoby niepełnosprawne radzą sobie w czasie pandemii.
– w “Gościu Niedzielnym”: Kiedy kończy się życie? Pytanie ciągle aktualne (w kontekście walki o życie Polaka w brytyjskim szpitalu).
6. Wspominany w liturgii tego tygodnia:
– w środę Scholastykę, dziewicę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Ceda, Stanisława Artymiaka, Marię Ziemską-Polanowską, Stanisława Kozerę, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00; Leokadię Kupiec, której pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.