Ogłoszenia parafialne VI niedzieli zwykłej (14.02.2021)

 Dzisiaj:

 • Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski;
 • dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do kościoła na modlitwę i spotkanie kolędowe. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby. Modliliśmy się ze zgromadzonymi w Kościele, jak i pozostającymi w łączności duchowej za pośrednictwem transmisji internetowej. Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie zawierzaliśmy rodziny i wszystkich mieszkańców parafii, polecając opiece św. Józefa. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła, te składane podczas Mszy św. kolędowych i przesłane na konto parafialne. Kilka słów informacji w przyszłym tygodniu;
 • internetowa transmisja Mszy św. w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i 18.00;
 • rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

W tym tygodniu:  

 1. Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Wszystkich obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do trzech posiłków w ciągu dnia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00, 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
 2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 3. Droga Krzyżowa:
  * w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  * w piątek:
  – o godz. 16.30 dla młodzieży;
  – o godz. 17.15 dla dorosłych.
 4. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o godz. 17.15.
 5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Promyk Dobra, pamiątki do chrztu i ślubu, świece do chrztu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w wodę święconą i pobłogosławione świece.
 7. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: O krok od Boga. 12 kroków do wyzwolenia z alkoholizmu.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Zacznij od popiołu. Środa Popielcowa nie jest metą. Jest startem.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia


8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Kozerę, Leokadię Kupiec, Zbigniewa Pomykalskiego, Zygmunta Kwietnia, Tadeusza Kitę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.