Ogłoszenia parafialne II niedzieli Wielkiego Postu (28.02.2021)

 Dzisiaj:

 • niedziela zwana „Ad Gentes”,  dzień solidarności i modlitwy z misjonarzami, którzy pochodzą z Polski, a pracują na misjach. Modlitwą i ofiarami składanymi do koszyczków wspieramy ich pracę;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W tym tygodniu:  

 1. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 2. Droga Krzyżowa:
  * w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  * w piątek:
  – o godz. 16.30 dla młodzieży;
  – o godz. 17.15 dla starszych.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca marca:
  * w czwartek po Drodze Krzyżowej dla dzieci Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  * w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP;
  * w piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.15;
  * odwiedziny chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę marca od godz. 9.00.
 4. W dniach 4 – 5 marca na Jasnej Górze odbędzie się 20. Pielgrzymka rolników. Ze względu na panującą sytuację, w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej może być niewielka grupa, dlatego zachęcamy rolników i mieszkańców wsi do duchowego włączenia się w modlitwę. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a o północy Mszę św. w intencji rolników naszej diecezji i mieszkańców wsi, będzie sprawował Pasterz Kościoła Kieleckiego Ksiądz Biskup Jan Piotrowski.
 5. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka: m.in.: Królowa Różańca, Miłujcie się, pamiątki do chrztu: białe szaty i świece. Możliwość wsparcia Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Katechezy przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie w dniach 19-20 marca. Kontakt i zapisy na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego.
 7. Dziękujemy za życzliwość i ofiary na prace remontowo-konserwatorskie w naszej parafii i prosimy o modlitwę w intencji ich realizacji, bo „jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą”, jak czytamy w psalmie 127.
 8. W najbliższą niedzielę:
  * o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
  * ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
 9. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Dlaczego święty Papież atakowany jest w swojej ojczyźnie?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Rekolekcje wielkopostne z ks. Franciszkiem Blachnickim.
 10. Wspominany w liturgii tego tygodnia:
  – w czwartek święto św. Kazimierza, Królewicza.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
11. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Longinę Łakomą, Kazimierę Pluta, Dorotę Franaszek, Andrzeja Gonciarza, Wiesława Plutę, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.