Ogłoszenia parafialne III niedzieli Wielkiego Postu (07.03.2021)

 Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowo-konserwatorskie w naszej parafii, i prosimy o modlitwę w intencji ich realizacji, bo „jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą”, jak czytamy w psalmie 127;
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W tym tygodniu:  

 1. Droga Krzyżowa:
  * w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  * w piątek:
  – o godz. 16.30 dla młodzieży;
  – o godz. 17.15 dla starszych.
 2. Od środy 10 marca podczas każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii będziemy odmawiać Nowennę do św. Józefa. Możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W piątek, 12 marca, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 4. Również w piątek o godz. 16.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
 5. W sklepiku w dzwonnicy do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu: białe szaty i świece. Możliwość wsparcia Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Katechezy przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym św. Norberta w Hebdowie w dniach 19-20 marca. Kontakt i zapisy na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego.
 7. Przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele i w przestrzeni życia społecznego.
 8. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Czy wszyscy wrócą? Kościół w czasach pandemii;
  – w “Gościu Niedzielnym”: Kropla drąży skałę. O nowennach w Kościele.
  Jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia 


9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wiesława Plutę, Janinę Kita, Leokadię Stanek, Bolesława Szwajcę, Marię Kopeć, której pogrzeb w Dobranowicach we wtorek o godz. 12.00; Krzysztofa Nowaka, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00; Danielę Kwiecień, której pogrzeb w czwartek o godz. 13.00; Jerzego Pabiańczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.