Ogłoszenia parafialne IV niedzieli Wielkiego Postu – Niedzielę Radości – Laetare (14.03.2021)

Dzisiaj:

 • z Nikodemem przychodzącym do Jezusa pytamy siebie o kondycję naszej wiary, o możliwości jej pogłębiania i rozwoju;
 • na prośbę SANEPIDU przypominamy i prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego: obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele i w przestrzeni życia społecznego czyli noszenie maseczek, zachowanie odległości i dezynfekcję rąk;
 • w zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 7 zł;
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W tym tygodniu:  

 1. Droga Krzyżowa:
  * w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  * w piątek:
  – o godz. 16.30 dla młodzieży;
  – o godz. 17.15 dla starszych.
 2. Podczas każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii odmawiamy Nowennę do św. Józefa. Możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W czwartek 18 marca w wigilię Uroczystości św. Józefa o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo za przyczyną św. Józefa, Patrona dobrej śmieci. Powierzamy intencje oddalenia pandemii.  Podczas nabożeństwa po Mszy św. modlitwa o dobrą śmierć. Zakończenie procesją wokół kościoła. Otrzymamy pamiątkowe obrazki z modlitwami do św. Józefa.
 4. W zakrystii do nabycia książeczka z rozmyślaniami o św. Józefie. Ofiara za książeczkę jest cegiełką na prace konserwatorskie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii.
 5. W sklepiku w dzwonnicy prasa katolicka, pamiątki do chrztu: białe szaty i świece. Możliwość wsparcia Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.

W najbliższą niedzielę:

 • rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr Adam Wilczyński, i trwać będą do wtorku 23 marca. Spowiedź rekolekcyjna z pomocą księży z dekanatu będzie w sobotę 27 marca, przed niedzielą palmową. Znajdźmy czas na odnowę duchową;
 • nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnią chwilę. Unikniemy niepotrzebnego pośpiechu, kolejek i zdenerwowania, a odnajdziemy pokój serca i zachowamy zasady reżimu sanitarnego.
  7. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Przemilczany Franciszek – papież jest przez światowe media traktowany instrumentalnie. Niektóre jego wypowiedzi są nagłaśnianie, inne wyrywane z kontekstu, jeszcze inne – przemilczane;
  – w “Gościu Niedzielnym”: Jest co naprawiać. Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała raport o Kościele w Polsce.
  Jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marię Kopeć, Krzysztofa Nowaka, Danielę Kwiecień, Jerzego Pabiańczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.