Ogłoszenia parafialne V niedzieli Wielkiego Postu (21.03.2021)

Dzisiaj:

 • początek rekolekcji wielkopostnych, które prowadzi ks. dr Adam Wilczyński;
 • rekolekcje trwają do wtorku włącznie. Msze św. z nauką:
  – w poniedziałek: o godz. 6.30, 8.00, 16.00 z myślą o dzieciach i 18.00 z myślą o młodzieży;
  –  we wtorek: o godz. 6.30, 8.00, 11.00 z myślą o chorych i cierpiących z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, 16.00 z myślą o dzieciach i 18.00 z myślą o młodzieży.  Porządek rekolekcji jest w gablotach i na stronie internetowej. Nauki rekolekcyjne są transmitowane.
 • w poniedziałek i wtorek ofiarę na tacę złożymy jako wyraz podziękowania za posługę rekolekcyjną;
 • spowiedź rekolekcyjna z pomocą księży z dekanatu będzie w sobotę 27 marca od godz. 8.30 – 12.00 i od godz. 15.00 – 19.00. Spowiedź odbywać się będzie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W określonych odstępach czasowych będzie udzielana Komunia św.
 • nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnią chwilę. Unikniemy niepotrzebnego pośpiechu, kolejek
  i zdenerwowania, a odnajdziemy pokój serca i zachowamy zasady reżimu sanitarnego. W niedzielę Palmową spowiedź może być utrudniona, korzystajmy w tygodniu i nade wszystko w sobotę.
 • przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele i w przestrzeni życia społecznego czyli noszenie maseczek, zachowanie odległości i dezynfekcję rąk;
 • osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i domów i nie mogą przybyć na rekolekcje, możemy zgłaszać w zakrystii. Osoby te odwiedzimy z posługą sakramentalną po wcześniejszym uzgodnieniu.
 • w zakrystii i w sklepiku w dzwonnicy są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 7 zł;
 • dzisiaj gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15;
 • w związku z pracami zagospodarowania terenu plebanii pojawiły się utrudnienia zarówno parkowania samochodów w podwórzu plebanii, jak i dojścia do kościoła od strony wikariatu i plebanii. Prosimy o korzystanie z bram wejściowych od ul. 3 Maja i od Rynku. Utrudnienia potrwają do Niedzieli Palmowej.

W tym tygodniu:  

 1. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
 2. W czwartek, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia – dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na Mszy świętej o 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 3. Droga Krzyżowa:
  w czwartek o godz. 17.00 dla dzieci;
  w piątek o godz. 16.30 dla młodzieży; o 17.15 dla starszych.
 4. W zakrystii do nabycia książeczka z rozmyślaniami o św. Józefie. Ofiara za książeczkę jest cegiełką na prace konserwatorskie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii.
 5. W sklepiku w dzwonnicy prasa katolicka, pamiątki do chrztu: białe szaty i świece. Możliwość wsparcia Radio Maryja i telewizję Trwam.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  7. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Czy w Polsce mamy już prześladowania katolików? Coraz więcej na to wskazuje.
  – w “Gościu Niedzielnym”: O czym przypominają nam zasłonięte krzyże?

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia


8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Krzysztofa Czekaja, Marka Piróg, Krystynę Skalską, Wiesławę Szymańską, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.