Ogłoszenia parafialne niedzieli Miłosierdzia Bożego (11.04.2021)

Dzisiaj:

 • podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia;
 • o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu Koronka do Bożego Miłosierdzia i bezpośrednio po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, i za zmarłych bliskich naszemu sercu, których groby znajdują się w różnych miejscach Polski czy świata.
 • przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele, jak i na zewnątrz, zachowanie odległości, dezynfekcję rąk;
 • Bóg zapłać za składane ofiary na prace remontowe. Przed Wielkanocą odnowione zostało wejście do kościoła od strony zakrystii. Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu plebanii oraz ogrodu, gdzie w alejkach będzie układana kostka i nasadzana roślinność. Wnioski złożone do Urzędu Marszałkowskiego związane z dofinansowaniem prac przy ołtarzach: w kaplicy św. Trójcy i w kaplicy w Górce Stogniowskiej otrzymały środki finansowe, choć nie w takiej wielkości jak były wnioskowane. Złożone wnioski do Ministerstwa Kultury oraz do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków są w trakcie rozpatrywania. W intencji ofiarodawców i darczyńców modlimy się w pierwszy wtorek miesiąca, i prosimy Was, drodzy parafianie o modlitwę w intencji realizowanych prac, bo „jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” – czytamy w psalmie 127.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek 12 kwietnia, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 2. W środę, 14 kwietnia, o godz. 16.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Do udziału w liturgii w kościele zapraszamy trójki klasowe. Rodziców i dzieci zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy poprzez transmisję internetową. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę 8 maja według ustalonego planu.
 3. Ofiary składane w kwietniu do skarbony św. Antoniego i ze światła wdzięczności przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Zachęcamy do modlitwy i wspierania dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia realizowanych przez Caritas Kielecką.
 4. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: Miłujcie się, Promyczek dla dzieci, Promyk Dobra, pamiątki do chrztu i ślubu, świece do chrztu. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 5. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Ludzie Bożego Miłosierdzia.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Wielki Bóg i mały wirus.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
6. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Mariannę Stopińską, Eugeniusza Fortunę, Józefa Niedźwieckiego, Aleksandra Ćwiertniewicza, Damiana Duraja, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00, Józefa Pełkę, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00; Mariana Nowaka, którego pogrzeb w czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.