Ogłoszenia parafialne Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (04.04.2021)

Dzisiaj:

 • wszystkim rodzinom i mieszkańcom naszej parafii oraz gościom składamy życzenia świąteczne: Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni nas wiarą, abyśmy ten trudny czas przeżywali w jedności z Chrystusem, który zwyciężył śmierć i wskazuje nam drogę życia pełną ufności i nadziei. Tę ufność i nadzieję czerpiemy z Eucharystii, która nas umacnia i uzdalnia do podejmowania codziennych obowiązków. Dziękujemy za modlitwę, złożone życzenia; za wiele ciepłych i serdecznych słów. Bóg zapłać za życzliwość także w wymiarze materialnym;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 23 maja. Każdy wierzący ma zatem czas, by wypełnić obowiązujące nas przykazania kościelne wytyczające podstawowe wymagania wobec katolików i brzmią następująco:
  * W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  * Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  * Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
  * Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  * Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 • składamy podziękowania:
  * ks. Krzysztofowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego; dziękujemy służbie liturgicznej;
  * sprzątającym za przygotowanie świątyni;
  * dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wczoraj dla potrzebujących;

W tym tygodniu:

 1. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. w porządku niedzielnym;
  * ofiary składamy na uczelnie katolickie.
 2. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców naszej parafii oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Codziennie przed Mszą św. wieczorną modlimy się w nowennie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. W najbliższy piątek nie ma postu, ponieważ trwamy w radości Zmartwychwstałego Pana.

W najbliższą niedzielę:

 • uroczystość Miłosierdzia Bożego; podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wyśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a ofiarami wspieramy naszą parafię.
 • o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu Koronka do Bożego Miłosierdzia i bezpośrednio po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, i za zmarłych bliskich naszemu sercu, których groby rozsiane są w różnych miejscach Polski czy świata.
  5. Ofiary składane w kwietniu do skarbony św. Antoniego i ze światła wdzięczności przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Zachęcamy do modlitwy i wspierania dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia realizowanych przez Caritas Kielecką.
  6. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Co się stało w chwili śmierci Chrystusa?
  – w “Gościu Niedzielnym”: Opowieść Marii Magdaleny.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Marka Tałacha, Mariannę Stopińską, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00; Eugeniusza Fortunę, którego pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.