Ogłoszenia parafialne Niedzieli Palmowej (28.03.2021)

Dzisiaj:

 • przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele, zachowanie odległości, dezynfekcję rąk oraz o przestrzeganie limitu uczestników liturgii według wymogów prawa państwowego i wskazań kurii kieleckiej;
 • są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie 7 zł;
 • gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15;
 • w związku z pracami zagospodarowania terenu plebanii trwają utrudnienia zarówno parkowania samochodów, jak i dojścia do kościoła od plebanii.

W tym tygodniu:  

 1. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie:
  * rano podczas Mszy św.
  * po południu od godz. 17.00 – 19.00.
 2. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w środę.
 3. Rozpoczyna się Triduum Paschalne:
  * Wielki Czwartek: Msza  Wieczerzy  Pańskiej  o  18.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja indywidualna do godz. 22.00;
  * Wielki Piątek
  – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  – o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża świętego bez ucałowania, Komunia święta;
  – ofiary tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.
 4. Wielka Sobota poświęcenie pokarmów tylko wokół kościoła parafialnego w godzinach: 8.00 – 13.00 co pół godziny przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych: zakryte usta i nos, zachowana odległość. Przy poświeceniu pokarmów możemy złożyć jałmużnę na potrzebujących pomocy, dla których zostanie zakupiona żywność pakowana hermetycznie. Nie składamy żadnych produktów żywnościowych.
  * o godz. 20.00 – Msza św. Wigilii Paschalnej

W Wielki Piątek i Sobotę Adoracja indywidualna od godz. 7.00 rano i po liturgii do godz. 22.00 przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.Wszystkie celebracje będą transmitowane na żywo z naszej świątyni na stronie internetowej parafii.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego   
 • Msze św. o godz. 6.00, 8,00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 • ofiarę na tacę złożymy na prace remontowe; dziękujemy za życzliwość i wszelkie wsparcie.
  5. Zespół Placówek Caritas informuje, że wydawanie żywności dla najbardziej potrzebujących odbędzie się w Wielką Środę i Wielki Czwartek w budynku Caritas przy ul. Kolejowej od godz. 10.00 – 14.00. CARITAS zachęca do większej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie w obrębie sąsiedztwa.
  6. W prasie katolickiej:
 • – w Niedzieli – Serce przebite dla nas. Ostatnie przesłanie Jezusa z krzyża.
 • – w Gościu Niedzielnym – Jak św. Józef przyczynił się do odnowy pewnej francuskiej parafii.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Wiesławę Szymańską, Stanisława Guzika, Józefa Bratka, Stanisława Kowalskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.