Ogłoszenia parafialne X niedzieli zwykłej (06.06.2021)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;
 • w ostatnim tygodniu zakończyliśmy obrzęd poświęcenia pól w naszej Parafii. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i udział w tym obrzędzie serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania za złożone ofiary, które zostały przeznaczone na prace przy zagospodarowaniu terenu plebanii;
 • dziękujemy paniom z Koła Różańcowego, Straży Honorowej, Radio Maryja, Odnowie w Duchu Świętym, mieszkańcom ul. Wiślanej, Wolności, Trójcy Świętej i Partyzantów, Krakowskiej, Głowackiego, Mieszkowskiego i Armii Kraków za przygotowanie ołtarzy w Boże Ciało. Dziękujemy Pocztom sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej, druhom strażakom, policji i wszystkim włączającym się w procesję Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy swoje domy przyozdobili znakami Eucharystycznymi.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła; obowiązują maseczki.
 3. W piątek spotkanie z kandydatami do bierzmowania:
  – o godz. 16.00 grupa 1. – SP nr 1;
  – o godz. 16.30 grupa 2. – SP nr 2 i Szczytniki.
 4. W sobotę 12 czerwca, modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 5. Jak możemy zauważyć, prace związane z realizacją operacji pn. ,,Zagospodarowanie terenu plebanii Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Proszowicach polegającej na wykonaniu założenia ogrodowego pełniącego funkcje kulturalno – rekreacyjne” mającego na celu “Poprawę oferty spędzania wolnego czasu w sferze kultury, sportu i rekreacji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, zbliżają się ku końcowi. Już dziś możemy podziwiać wykonywane zadanie i cieszyć się z możliwości korzystania z ogrodu.

W najbliższą niedzielę:
* o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kopernika, Okulickiego, Szpitalnej, Biały Krzyż, Kolejowej, których prosimy o oprawę liturgiczną. Teksty do odbioru w zakrystii w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W prasie katolickiej:
– w “Niedzieli”: Czy nauczanie papieża sprzed 30 lat jest aktualne w nowych realiach?
– w “Gościu Niedzielnym”: Klucze do Eucharystii. Jak zrozumieć Najświętszy Sakrament.
7. Wspominamy w tym tygodniu:
– we wtorek św. Jadwigę Królową;
– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny;
Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Stanisława Gądzikiewicza,
– Ferdynanda Gołąb, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00;
– Bogusława Kanię, którego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00;
– Zdzisławę Antos, której pogrzeb w środę o godz. 11.00;
– Czesławę Lwowską, której pogrzeb w środę o godz. 13.00;
– Józefa Jordana, którego pogrzeb w sobotę o godz. 11.00.    
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.