Ogłoszenia parafialne XI niedzieli zwykłej (13.06.2021)

Dzisiaj:

 • nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30;
 • o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców ul. Kopernika,  Okulickiego, Szpitalnej, Biały Krzyż, Kolejowej, których prosimy o oprawę liturgiczną;
 • o przygotowanie kolejnego nabożeństwa fatimskiego w lipcu prosimy mieszkańców ulic: Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze;
 • w czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Dziękujemy Różom Różańcowym, Straży Honorowej, Radio Maryja, Odnowie w Duchu Świętym, mieszkańcom ul. Wiślanej, Wolności, Trójcy Świętej i Partyzantów, Krakowskiej, Głowackiego, Mieszkowskiego i Armii Kraków za przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 2. W środę 23 czerwca abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Ghanie, udzieli bierzmowania młodzieży klas ósmych.
 3. W czwartek 24 czerwca odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Sumie odpustowej o 11.00 będzie przewodniczył abp Henryk Jagodziński. Słowo Boże wygłosi ks. Marcin Rokita.
 4. W piątek 25 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 5. W sobotę 26 czerwca br. odbędzie się pielgrzymka Rodzin Rolników do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Przejazd autokarem finansuje Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Krakowie. Zapisy chętnych w zakrystii do piątku włącznie. Informacja pochodzi od Pana Norberta Kaczmarczyka, posła na Sejm.
 6. W prasie katolickiej:
  – w “Niedzieli”: Powróćmy do Serca Jezusa.
  – w “Gościu Niedzielnym”: Nie wolno zapomnieć. Historia kobiety, której obozowy numer ucałował papież.
 7. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  – w czwartek św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Ferdynanda Gołębia, Bogusława Kanię, Zdzisławę Antos, Czesławę Lwowską, Józefa Jordana, Marię Bratek, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.