Ogłoszenia parafialne niedzieli Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj:

 • dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach i śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Nowenny do Dzieciątka Jezus wpisali się w dziedzictwo wiary pokoleń naszej parafii;
 • dziękujemy tym, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2022 Roku złożyli nam życzenia. Wdzięczni za pamięć zapewniamy o naszej modlitwie;
 • dziękujemy ks. Tomaszowi, s. Sebastianie, p. Krystynie, rodzinie Trętko za pomoc w przygotowaniu wystroju kościoła na czas Bożego Narodzenia;
 • dziękujemy chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną podczas Pasterki;
 • przy wyjściu z kościoła kwesta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w styczniu.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – suplikacje i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Na ten  dzień ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 1 stycznia Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. O 7.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. wynagradzająca.
 4. Z powodu pandemii ks. Biskup, jak w ubiegłym roku, zalecił inną formę kolędy niż zwykle. W związku z tym chcemy zapraszać do kościoła – naszego parafialnego Wieczernika – na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców tych miejscowości i ulic, które zwyczajowo były odwiedzane danego dnia po kolędzie. Informacja o Mszach św. kolędowych jest umieszczona w gablotach, na stronie internetowej oraz w miejscach ogólnodostępnych na terenie parafii. W tym tygodniu: 28 grudnia zapraszamy mieszkańców Stogniowic; 29 grudnia mieszkańców Szczytnik; 30 grudnia mieszkańców Górki Stogniowskiej.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe. Za waszym pośrednictwem i poprzez stronę parafii zwracamy się z prośbą do osób nieuczestniczących w liturgii niedzielnej, a będących przecież członkami parafii, o wsparcie działań remontowo-gospodarczych i wywiązania się tym samym z 5. przykazania kościelnego: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. Nadal obowiązują maseczki.
  7. Świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są jeszcze do nabycia w zakrystii.
  8. Wspominamy w tym tygodniu: – w poniedziałek św. Jana Apostoła; w modlitwie pamiętamy o Pasterzu diecezji, bp. Janie; – we wtorek Świętych Młodzianków męczenników.
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Teresę Żywot, Marię Kula, Marię Łach, Józefa Zagórskiego, Zofię Samek, Zbigniewa Gołdyna,
 • Bogusława Zawartkę, którego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00;
 • Stanisława Biernackiego, której pogrzeb również w poniedziałek o godz. 12.30;
 • Dorotę Dziura, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00;
 • Helenę Bucką, której pogrzeb również we wtorek o godz. 12.30;
 • Janinę Nowak, której pogrzeb w środę o godz. 13.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.