Ogłoszenia parafialne II niedzieli po Bożym Narodzeniu (02.01.2022)

• Bóg zapłać za złożone ofiary na prace remontowe i za wszelkie ofiary wpłacane na konto i składane na tacę niedzielną;

1. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ofiarodawców naszej parafii, w intencji naszej Ojczyzny i telewizji Trwam.
  2. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli:
    * porządek Mszy św. niedzielny; podczas Mszy św. o 9.30 wystąpi chór parafialny;
    * już po raz ósmy 6 stycznia odbędzie się w Proszowicach Orszak Trzech Króli. Zbiórka o 11.30 na placu targowym przy ulicy Brodzińskiego 14. Przemarsz ulicami: Brodzińskiego, Królewską, Mikołaja Reja, 3-go Maja, Rynek, do kościoła na Mszę Świętą o godz. 12.30;
    * ofiary na tace składamy na potrzeby Misji;
    * na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, a kreda i kadzidło do nabycia w sklepiku w dzwonnicy, w zakrystii i przy wejściu do kościoła:
    – ofiarami wspieramy siostry Kanoniczki pracujące na misji w Burundi;
    * jest to również pierwszy czwartek miesiąca; Jerycho Różańcowe odmawiamy w domu;
  3. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca stycznia:
    • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
    • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca podczas każdej Mszy św.;
  4. W niedzielę 9 stycznia przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Józefa Pawłowskiego. O godz. 15.00 przy pomniku na skwerze modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za parafię przez wstawiennictwo naszego Rodaka.
  5. W obecnym roku 2022 nie odbędzie się tradycyjna kolęda w rodzinach naszej parafii. Z tej racji zapraszamy rodziny do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę w najbliższym tygodniu w takim porządku:
    • w poniedziałek Górka Jaklińska;
    • we wtorek Łaganów;
    • w środę Szreniawa;
    • w piątek Makocice;
    • w sobotę Jakubowice;
      Dziękujemy za spotkania, wspólną modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii. Plan Mszy św. kolędowych w gablocie i na stronie internetowej.

* obchodzimy święto Chrztu Pańskiego – na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Tych, którzy w ostatnim roku sprowadzili się na teren naszej parafii prosimy, by w kancelarii parafialnej zgłosili swoje zamieszkanie.
8. Nadal obowiązują maseczki.
9. W roku 2021 w naszej parafii na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 158 osób; sakramentem małżeństwa zostały połączone 34 pary; do wspólnoty Kościoła poprzez sakrament Chrztu wprowadzonych zostało 91 dzieci.
Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bogusława Zawartkę, Stanisława Biernackiego, Dorotę Dziura, Helenę Bucką, Janinę Nowak, Marka Koreptę;
* Mariannę Sośnik, której pogrzeb we wtorek o godz. 11.00;
* Genowefę Zapiór, której pogrzeb w środę o godz. 11.00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.