Ogłoszenia parafialne III niedzieli zwykłej (23.01.2022)

dzisiaj:

 • niedziela Słowa Bożego. Naszą uwagę kierujemy w stronę Biblii, która jest Słowem Życia niosącym Zbawienie. Zachęcamy do podjęcia osobistej lektury Pisma Świętego. Jednocześnie informujemy, że Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach zaprasza na Weekend Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-13 lutego 2022 r. Poświęcone jest biblijnej postaci Józefa Egipskiego (Księga Rodzaju 37-50). Prowadzi ks. Tomasz Siemieniec – wykładowca Pisma świętego w WSD w Kielcach.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. kolędową o godz. 18.00 rodziny i mieszkańców ulic:
  * w poniedziałek ul. Królewskiej (bloki);
  * we wtorek ul. Królewskiej (domy), Wesołej, o. Rafała, Grzymały Siedleckiego, Parkowej, Zacisze, Zamkowej, Brodzińskiego i Zielonej;
  * w środę ul. Źródlanej, Jagiełły, Kilińskiego, Rynek, Głowackiego, Kosynierów, Mieszkowskiego;
  * w czwartek ul. 3 Maja (domy i bloki) i ul. Biały Krzyż.
  Dziękujemy za spotkania, wspólną modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i Parafii, te składane w kopertach i przesłane na konto parafialne.
 2. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w lutym.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 na wspólne kolędowanie z naszym chórem parafialnym. Kolędowanie podczas Mszy św. i po jej zakończeniu.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. M. in. w „Gościu niedzielnym”: W psalmach jest życie. O tym, jak modlić się psalmami, a w „Niedzieli” m. in. artykuł: Cenzurowana religia.
 5. Nadal obowiązują maseczki.
 6. Wspominamy:
  – we wtorek  święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  – w środę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  – w czwartek bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
  – w piątek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 7. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Nowak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.