Ogłoszenia parafialne IV niedzieli zwykłej (30.01.2022)

dzisiaj:

 •  na Mszy św. o 18.00 i po jej zakończeniu kolędowanie z naszym chórem parafialnym;
 •  obchodzimy 69 Światowy Dzień Trędowatych. Mimo, iż od pół wieku istnieje skuteczna terapia w najuboższych rejonach świata nadal żyją i cierpią ludzie trędowaci. W tym miesiącu ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom, którzy posługują wśród trędowatych.

W tym tygodniu:

 1. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.: o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice zapalamy w czasie burzy i kiedy ktoś z naszej rodziny umiera, aby Chrystus – Światłość przeprowadził ją przez ciemność śmierci. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tace na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej diecezji.
 2. W czwartek 3 lutego o godz. 16.00 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominamy: I Komunia św. w naszej parafii jest w 2. sobotę maja.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:
  * w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  * w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  * w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP; o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie;
  * w piątek spowiedź podczas Mszy św.;
  * odwiedziny chorych z  Komunią Świętą w pierwszą sobotę lutego od godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca;
 • ofiary na tace złożymy na prace remontowe.
  4. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na Mszę św. i modlitwę kolędową. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła i Parafii, te składane w kopertach i przesłane na konto parafialne na potrzeby kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. W przedsionku kościoła, jak i przy ołtarzach bocznych znajdują się tzw. pakiety kolędowe do naszej dyspozycji, szczególnie dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszach św. kolędowych. Jeśli ktoś nie mógł być na Mszy Św. w wyznaczonym czasie, to zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę o godz. 18.00. Informacje związane z tą nietypową wizytą duszpasterską w najbliższym czasie.
  5. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka: pamiątki do chrztu i ślubu, świece do chrztu i gromnice.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. M. in. w „Gościu niedzielnym”: Serce Kościoła – o klasztorach kontemplacyjnych; a w „Niedzieli” m. in. artykuł: Zostałem skazany na nieistnienie – ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca „Szlachetnej Paczki”.
  7. W przestrzeganiu reżimu sanitarnego obowiązują maseczki.
  8. Wspominamy:
  – w poniedziałek św. Jana Bosko;
  – w czwartek św. Błażeja, poświecenie świec i jabłek przeciw chorobom gardła;
  – w sobotę św. Agatę, poświęcenie chleba i soli.
  Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Janinę Poborowską; Jana Motłocha, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.