Ogółoszenia parafialne Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (20.11.2022)

Dzisiaj:

 • początek misji parafialnych, których celem jest umocnienie i odnowienie wiary w oparciu o sakramenty święte. Dzisiaj porządek niedzielny, w tygodniu Msze św. z nauką misyjną o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W tygodniu po Mszy św. wieczornej misyjne spotkania:
  w poniedziałek dla kandydatów do bierzmowania;
  we wtorek dla kobiet,
  w środę dla mężczyzn,
  w czwartek modlitwa o powołania,
  w piątek modlitwa o uzdrowienie.
  Spowiedź podczas Mszy św. W czwartek spowiedź przed południem podczas Mszy św. do godz. 11.00; po południu od godz. 17.00 – 19.00. Misje prowadzi ks. dr Artur Seweryn, którego witamy i przyzywamy dla niego obfitości darów Ducha Świętego; w czwartek i piątek ofiary na tace będą naszym podziękowaniem za posługę misyjną;
 • zostaną poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną. Tradycją w naszej parafii (jak pewnie w wielu innych) jest roznoszenie opłatków przez organistów. Panowie organiści od jutra udadzą się z opłatkami do naszych domów. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o sprzedawanie opłatków. Poświęcone opłatki nie mają wyznaczonej ceny. Ofiary, które za nie składamy, są elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje organista od parafian za swoją posługę. Czasami ktoś mówi: już mam opłatki ze sklepu. Chodzi o to, że przyjmując poświęcony opłatek czynimy to w łączności z parafią i jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za całoroczną posługę organistów. W tym tygodniu organiści udadzą się w Proszowicach na ulice: Brodzińskiego, Zamkową, Zacisze, Zieloną, Jagiełły, Źródlaną, Armii Kraków, Kosynierów, Krakowską oraz do Opatkowic, Kowar, Makocic, Szczytnik;
 • siostry w tym roku nie będą rozprowadzać opłatków po domach lecz będzie je można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr. Biorąc opłatki od sióstr również pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i podziękowania za ich cenną – całoroczną posługę w naszej parafii;
 • na stronie parafii komunikat Przewodniczącego KEP i dokument w odniesieniu do św. Jana Pawła II i jego działań odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
 • chórowi parafialnemu na ręce p. Wojciecha Kahana oraz panom organistom z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej życzymy Bożego błogosławieństwa;
 • dzisiaj w Rodzinnym Centrum Zdrowia przy Szpitalu w Proszowicach odbywa się Dzień Otwarty placówki. Każdy pacjent może skorzystać w godzinach od 9.00 do 14.00 z bezpłatnych badań oraz porad lekarza internisty, pielęgniarki, położnej.

W tym tygodniu:  

 1. W czwartek o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w grudniu.
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do chrztu, kalendarze na 2023r. lampiony adwentowe, opłatki i świece Caritas.
 3. W sobotę 26 listopada o godz. 16.45 Msza św. w intencji Kupców i Rzemieślników Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oddział Proszowice.
 4. W prasie katolickiej:

– w „Gościu niedzielnym”: „Królestwo moje nie jest z tego świata” – oznajmia Piłatowi Jezus.

– w „Niedzieli”: Żyjemy w epoce, w której wolność staje się swoim zaprzeczeniem.

 1. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek  św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej

– w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Henryka Czechowicza, Zofię Grzesik, Krystynę Wronę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.