Ogłoszenia parafialne Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar w postaci nakryć na ołtarze i przygotowanie kościoła do Sakramentu Bierzmowania, który został udzielony 122 (stu dwudziestu dwóm) uczniom klas ósmych;
 • dzisiaj o 15.00 poświęcenie pól w Jakubowicach, Makocicach, Opatkowicach i o 16.00 w Gniazdowicach;
 • przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i w czwartki w godz.: 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00;
 • dzisiaj informujemy, że w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przyjmie święcenia kapłańskie diakon Piotr Czechowicz, nasz parafianin. Dla osób które by chciały uczestniczyć w tym wydarzeniu będzie organizowany wyjazd. Zapisy i informacje w zakrystii do czwartku włącznie. Udział w wyjeździe bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona pojemnością autokaru. Prymicje odbędą się 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 12.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej
  zapraszamy na spotkanie w budynku plebanii osoby, które by chciały włączyć się w przygotowanie uroczystości prymicji. Jest to wydarzenie szczególne, tym bardziej, że ostatnie prymicje miały miejsce 18 lat temu i gorliwość o powołania osłabła.

W tym tygodniu:

 1. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00 w piątek w Kowarach.
 2. W najbliższą sobotę o 18.00 Msza św. i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świetego.
 3. Również w najbliższą sobotę w kościele po Mszy św. wieczornej spotkanie przed chrztem.
 4. W najbliższą niedzielę poświęcenie pól, modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o 15.00 w Łaganowie, Stogniowicach i przy ul. Leśnej. O godz. 16.00 Msza św. z poświęceniem pól w Szreniawie i o 16.00 sam obrzęd poświęcenia przy Białym Krzyżu.
 5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji członków Ruchu Ludowego.
 6. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej w sali wikariatu spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch. Przynosimy pozostałą kwotę do zapłaty.
 7. Burmistrz GiM Proszowice zaprasza i informuje, że w najbliższą niedzielę na terenie Amfiteatru w Proszowicach w godzinach 14.00- 18.00 odbędzie się EKO Festyn Rodzinny.
 8. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy.
 9. Katechezy przedmałżeńskie planowane na piątek i sobotę 26 i 27 maja zostają odwołane z powodu małej liczby chętnych.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Wspominamy w tym tygodniu:

– we środę Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych;

– w piątek św. Filipa Nereusza – jest to także Dzień Matki – pamiętajmy o modlitwie, życzeniach i kwiatach dla mamy.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bogdana Kazka, Leszka Grzesika, Helenę Pełka, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.