Ogłoszenia parafialne VI Niedzieli Wielkanocnej (14.05.2023)

Dzisiaj:

 • dziękujemy mieszkańcom ul. Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Jagiełły, Kosynierów, Źródlanej i Podgórze za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę;
 • wczoraj 79 (siedemdziesięcioro dziewięcioro) dzieci przystąpiło do I Komunii św. Dziękujemy ks. Andrzejowi, s. Ewie i p. Teresie oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej i za dar, którym są obrusy na ołtarze.
 • dzisiaj o 15.00 poświęcenie pól w Jazdowiczkach, Szczytnikach i Szklanej;
 • informujemy, że w tym tygodniu będą kontynuowane prace w kaplicy św. Trójcy – położenie tynku wewnątrz; jest układana kostka na przygotowanym podłożu wokół wikariatu; jutro będzie kolejny transport drobnej kostki składowany na parkingu parafialnym przy cmentarzu oraz zabierany materiał konieczny do prac przy wikariacie. W związku z tym prosimy nie traktowanie tego miejsca jako parkingu typu: zaparkuj i jedź na cały dzień do Krakowa. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za stojące tam samochody.

W tym tygodniu:

 1. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych:
  • w poniedziałek i środę o godz. 18.00 SP nr 1;
  • we wtorek i czwartek o godz. 18.00 SP nr 2;
  • w sobotę o godz. 18.00 SP nr 1 i SP nr 2.
 2. W piątek 19 maja, o godz. 16.30 Msza św. w intencji funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach z okazji poświęcenia Sztandaru Jednostki. Mszy św. przewodniczy Abp Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolskiw Ghanie.
 3. Również w piątek, 19 maja czuwanie modlitewne Margaretek u sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Zapisy do środy w zakrystii. Wyjazd o 18.20 sprzed kościoła.
 4. W sobotę 20 maja o godz. 11.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom klas ósmych naszej parafii przez Abpa Henryka Jagodzińskiego. W związku z tym kandydaci do przyjęcia sakramenu bierzmowania mają przygotowanie formacyjne w kościele poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków i bliskich:
  o godz. 15.30 SP nr 1; od godz. 16.15 SP nr 2 i SP Szczytniki.
 6. W najbliższą niedzielę Rocznica I Komunii Świętej. O godz. 11.00 grupa I, o godz. 12.30 grupa 2. Spowiedź w środę: o godz. 17.00 SP nr 1, o godz. 17.30 SP nr 2.
 7. Również w najbliższą niedzielę poświęcenie pól, modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o 15.00 w Jakubowicach, Gniazdowicach, Opatkowicach i Makocicach.
 8. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00: w poniedziałek w Szczytnikach, we wtorek w Opatkowicach.
 9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie, które odbędzie się w sobotę 20 maja. Wyjazd o godz 6 rano, powrót w godzinach wieczornych. Koszt około 70 zł. Zapisy w zakrystii i w dzwonnicy. 
 10. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy.
 11. Katechezy przedmałżeńskie planowane są na piątek i sobotę, tj. 26 i 27 maja. Informacje i zapisy w zakrystii, i w kancelarii parafialnej.
 12. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Chrońmy dzieci” zbiera podpisy na rzecz zmiany ustawy Prawa Oświatowego.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Andrzeja Bobolę – Patrona Polski.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.