Ogłoszenia parafialne II niedzieli Adwentu (10.12.2023)

Dzisiaj:

 • panowie Organiści dziękują za życzliwość i złożone ofiary przy rozprowadzaniu opłatków;
 • opłatki można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr;
 • dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie; na ten cel ofiary do puszek;
 • przypominamy, że celem akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – „Świeca Caritas, która tworzy polską Wigilię” jest wsparciem dzieci z rodzin ubogich, niepełnych  i zastępczych;
 • Zespół Placówek Caritas dziękuje ofiarodawcom, kierownictwu i pracownikom sklepów EURO, BIEDRONKA, LEWIATN i PALEO oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Proszowicach, ze Szkoły Podstawowej w Glewcu i Nowym Brzesku za dar serca w trakcie świątecznej zbiórki żywności „Tak, pomagam”. Pomagało ok. 100 wolontariuszy. Zebrano łącznie 2.300 kg artykułów spożywczych;
 • dziękujemy p. Markowi Świątkowi za pomoc w odśnieżaniu terenu wokół kościoła, w podwórzu plebanii i wikariatu. Prosimy uważać na spadający z dachu śnieg.

W tym tygodniu:

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00; po roratach Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
 2. We wtorek 12 grudnia modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Józefa Pawłowskiego.
 3. W środę 13 grudnia przypada 42.r. wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o jego ofiarach.
 4. W piątek 15 grudnia odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne członków Wspólnot Margaretek w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 18.20; zapisy w zakrystii do środy włącznie; koszt 20 zł.

W najbliższą niedzielę:

 • rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Artur Paweł Seweryn. Apelujemy już dzisiaj, by nie odkładać spraw duchowych, szczególnie spowiedzi, na ostatni dzień. Podczas każdej Mszy św. jest obecny kapłan w konfesjonale. Spowiedź z pomocą księży dekanatu w środę 20 XII;
 • Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice wraz z Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się na proszowickim Rynku od godz. 9.00 do 14.00.
 1. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia nowy numer „Trwajcie w miłości”, kartki świąteczne, lampiony na Roraty oraz opłatki i świece Caritas.
 2. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 23 grudnia. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
 3. Od 27 grudnia chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie. Propozycja planu kolędy w przyszłą niedzielę w gablocie i na stronie parafii.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na 8- dniową samolotową pielgrzymkę parafialną na Sycylię w dniach 1 – 8 lipca 2024 r. Wszelkich informacji udziela ks. Tomasz.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
  – w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Bronisławę Byczek, Janinę Sosnowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.