Parafialna pielgrzymka na Sycylię: 01 – 08 lipca 2024 r.

Parafiana pielgrzymka na Sycylię w dniach 01 – 08 lipca 2024 r. 

PIELGRZYMKA NA SYCYLIĘ  –  WYSPĘ SŁOŃCA

Termin: 01.07 – 08.07 2024

 • Dzień 1: 01.07.2024

Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice  godz. 5:20. Odprawa biletowo- bagażowa. Przelot do Kataniii Fontarossa przez Wiedeń. Start samolotu godz. 07:20, lądowanie w Katanii Fontanarossa 11:25. Transfer do hotelu. Depozyt bagażowy. Zwiedzanie KATANII. Katania, to nadmorska miejscowość, leżąca u stóp wulkanu Etna, jest głównym przemysłowym, logistycznym i handlowym centrum Sycylii. Ale to też miasto zabytków i Św. Agaty. Zwiedzanie Piazza del  Duomo – najważniejszy plac i katedra św. Agaty , pomnik Słonia, kościół z tarasem widokowym na kopule budynku (Chiesa Della Badia di Sant Agata), fontanna Amenana, którą zasila podziemna rzeka a za nią antyczny targ rybny. Zamek Ursino. Via Etnea – główna ulica starego miasta (2,8 km) ciągnąca się w kierunku Etny, Amfiteatr Rzymski, Ogród Belliniego.  Obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 2: 02.07.2024

Śniadanie. Wyjazd do TAORMINY : to najciekawiej położone miasto Sycylii. Zwiedzanie: amfiteatr (Teatro Antico), który mógł pomieścić 10 tys. widzów i jest najpiękniej położonym obiektem tego typu, plac IX kwietnia, kościół św. Józefa, Katedra, pałac Corvaja. Przejazd  w okolice Etny w okolice Rifiugio Sapienza. Spacer do wygasłych kraterów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 3: 03.07.2024

Śniadanie. Wyjazd do SYRAKUZ , miasta założonego w 734 r. przez kolonizatorów korynckich. Zwiedzanie: wyspa Ortygia: zamek Maniace, źródło Aretuzy, Pałac Arcybiskupi, Plac Katedralny, Katedra pw. Najświętszej Maryi Panny, Fontanna Artemidy, Świątynia Apolla, Sankt. Matki Bożej Płaczącej.  Przejazd do NOTO – stolicy baroku: Katedra pw. Św. Mikołaja, Pałac Duzezio, Brama królewska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 4: 04.07.2024

Śniadanie. Przejazd do CEFALU  – największe nadmorskie miasteczko  w regionie, leżące  u stóp skalistego  u stóp skalistego cypla. Cefalu znajduje się na liście najpiękniejszych miasteczek Włoch. Zwiedzanie: Katedra z olśniewającymi mozaikami, średniowieczna pralnia, malownicze uliczki. Wypoczynek na wybrzeżu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 • Dzień 5: 05.07.2024

Śniadanie. Przejazd do PALERMO – stolicy Sycylii, największego kulturowo i turystycznie centrum  wyspy. Zwiedzanie: Pałac Normański z niepowtarzalną kaplicą Palatyńską, Katedra Santa Vergine Maria Assunta z kaplicą św. Rozalii patronki Palermo), Fontanna Pretoria, Targ Rybny. Przejazd do MONREALE: Katedra z niepowtarzalnymi mozaikami, przedstawiającymi sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Największa przedstawiająca  Chrystusa Pantokratora ma powierzchnie 6340 m kw. powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • Dzień 6: 06.07.2024

Śniadanie. Przejazd do TRAPANI; Katedra Św. Wawrzyńca, Zamek Colombaia (z zewątrz). Przejazd kolejką liniową do ERICE – średniowieczne, klimatyczne miasteczko. Powrót do hotelu  w  okolicach Palermo obiadokolację i nocleg.

 • Dzień 7: 07.07.2024

Śniadanie. Dzień wolny nad morzem. Obiadokolacja.

 • Dzień 8: 08.07.2024

Śniadanie. Przejazd do Katanii. Czas wolny. Transfer na lotnisko  Fontanarossa. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do kraju o godzinie 18:40 przez Monachium. Lądowanie w Krakowie-Balicach o godzinie 23:20.

 • Cena: 2600 PLN/os + 565 euro/os.

CENA ZAWIERA:

 • przelot lotem rejsowym, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny;
 • transport autokarem na terenie Włoch;
 • zakwaterowanie: 7 noclegów – hotele min. 3* w pok. 2-os, 3 osobowym;
 • wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje;
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • system audio-guide, wraz z słuchawkami;
 • pilot z jęz. polskim.

CENA NIE ZAWIERA:

 • kosztów realizacji programu: bilety wstępu, przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne- 130 EUR/osoby (płatne u lokalnego kontrahenta) – nie podlegają rozliczeniu.
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3 % wartości imprezy lub 6% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe);
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 100 PLN;
 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN oraz opłaty za Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 PLN;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200 EUR/osoby/pobyt.

Uwagi:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Cena kosztów programowych podana jest na dzień składania oferty i może ulec zmianie w przypadku zmiany przez stronę włoską cen zwiedzanych obiektów, tax klimatycznych w hotelach;
 • Wyżywienie 2 posiłki dziennie. Kolacje mogą być w restauracjach.
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne