Ogłoszenia parafialne I niedzieli Adwentu (03.12.2023)

Dzisiaj:

 • rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła;
 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii. 

W tym tygodniu:

 1. Panowie organiści udadzą się z poświęconymi opłatkami na ulice: Kilińskiego, Rynek, Partyzantów (bloki), Kopernika (domy i bloki), Okulickiego, Biały Krzyż, Kolejowa, Wolności, o. Rafała, Królewska (domy i bloki), Wesoła. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, pamiętając o tym, że jest to wyraz naszego podziękowania za ich całoroczną posługę.
 2. Opłatki, które siostry zwyczajowo rozprowadzały po domach, będzie można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr.
 3. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00; po roratach Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; dzieci zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca grudnia:
  • Jerycho Różańcowe od godz. 17.00.
   5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte
   o godz. 6.00, 8.00 i 18.00; w godz. od 12.00 do godz. 13.00 możemy skorzystać z Godziny Łaski dla świata podczas Adoracji NS kościele oraz wszędzie tam, gdzie w tym czasie będziemy.
 1. Również w piątek 8 grudnia o godz. 16.00 poświęcenie medalików. Zapraszamy dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. Myśl przewodnia: Jak zbudować duchową odporność.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia nowy numer „Królowa Różańca”, srebrne łańcuszki, kartki świąteczne, lampiony dla dzieci na Roraty oraz opłatki, świece Caritas i kalendarze rolnika na 2024r.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na 8- dniową samolotową pielgrzymkę parafialną na Sycylię, gdzie będziemy odkrywać duchowe dziedzictwo i skarby tej wyspy, miejsca historyczne i sanktuaria. Termin pielgrzymki: od 01 do 08 lipca 2024r. Osoby chętne prosimy o zapisy w najbliższym czasie – wiąże się to z potwierdzeniem miejsc samolotowych. Program dostępny na stronie internetowej
  i w gablotach oraz przy zapisach. Wszelkich informacji udziela ks. Tomasz.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; 
  – w środę św. Mikołaja, biskupa;
  – w czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Grzegorza Chmielewskiego, Ewę Rusin z d. Hołda, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić w jej intencji Mszę św., prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii w kościele, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.