Ogłoszenia parafialne Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2023)

Dzisiaj

 • święto patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • kwesta dla małego Adama Krejcy, chłopca który pilnie potrzebuje kosztownych badań i konsultacji. Zbiórka posiada stosowne pozwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz akceptację Kurii Diecezjalnej w Kielcach;
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii. 
 • ofiarą do puszek wspieramy duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, o co prosił nas bp Jan Piotrowski w komunikacie w ubiegłą niedzielę.

W tym tygodniu:

 1. Panowie organiści udadzą się z poświęconymi opłatkami na ulice: 3 Maja (domy i bloki), Głowackiego, Krakowską, Kosynierów, Armii Kraków, Wiślaną, Trójcy św., Biały Krzyż, Podgórze, Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Biechońskiego, Dębowiec, Partyzantów (bez bloków) oraz do Szreniawy i Gniazdowic. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, pamiętając o tym, że jest to wyraz naszego podziękowania za ich całoroczną posługę.
 2. Opłatki, które siostry zwyczajowo rozprowadzały po domach, będzie można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr.
 3. We wtorek po południu, w związku z zebraniem w Kielcach Rady Duszpasterskiej, kancelaria parafialna będzie nieczynna .
 4. W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.  →  komunikat do odczytania → komunikat
 5. W czwartek 30 listopada o 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w grudniu.
 6. W sobotę 2 grudnia o godzinie 19.00 w naszym kościele w Proszowicach odbędzie się I Małopolski Festiwal Muzyki Wokalnej w wykonaniu artystów z Filharmonii Gdańskiej. Na to szczególne wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś.
 7. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca grudnia:
  • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
  • spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jak zwykle podczas każdej Mszy św.;
  • w sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP i nabożeństwo pierwszej soboty;
  • o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • chorych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 23 grudnia. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
   W związku z tym nie będzie odwiedzin chorych w najbliższą sobotę.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia nowy numer „Królowa Różańca”, srebrne łańcuszki, kartki świąteczne, lampiony dla dzieci na Roraty oraz opłatki, świece Caritas i kalendarze rolnika na 2024r.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w czwartek św. Andrzeja, Apostoła; imieniny ks. Andrzeja. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.  

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Alinę Kozerę z d. Forma, której pogrzeb we wtorek o 11.00; Józefa Pióro, którego pogrzeb również we wtorek o 13.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii w kościele, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.