Ogłoszenia parafialne XXXIII niedzieli zwykłej (19.11.2023)

Dzisiaj:

 • swoje słowo kieruje do nas bp Jan Piotrowski → Komunikat – zbiórka do puszek na cele Duszpasterstwa Młodzieży;
 • zostaną poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną. Tradycją w naszej parafii (jak pewnie w wielu innych) jest roznoszenie opłatków przez organistów. Panowie organiści od jutra udadzą się z opłatkami do naszych domów. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o sprzedawanie opłatków. Poświęcone opłatki nie mają wyznaczonej ceny. Ofiary, które za nie składamy, są elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje organista od parafian za swoją posługę. Czasami ktoś mówi: już mam opłatki. Chodzi o to, że przyjmując poświęcony opłatek czynimy to w łączności z parafią i jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za całoroczną posługę organistów. W tym tygodniu organiści udadzą się w Proszowicach na ulice: Brodzińskiego, Zamkową, Zacisze, Zieloną, Jagiełły, Źródlaną oraz do Opatkowic, Kowar, Makocic i Szczytnik;
 • opłatki, które siostry zwyczajowo rozprowadzały po domach, będzie można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr. Pamiętajmy, że jest to wyraz naszego podziękowania za ich całoroczną posługę;
 • chórowi parafialnemu, na ręce p. Wojciecha i p. Moniki oraz panom organistom z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności; ubogacenie liturgii śpiewem chóru w przyszłą niedziel
 • świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii.

W tym tygodniu:

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w poniedziałek 20 listopada po Mszy świętej o godz 18.00 na wspólne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ w salce wikariatu.
 3. Wyjazd do Wiednia z piątku na sobotę o godz. 2.00 z Rynku.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w Solcu Zdroju odbędzie się dzień skupienia członków Straży Honorowej NSPJ, które poprowadzi ks. Tomasz Moskal.
 5. Również w sobotę 25 listopada br. o godz. 17.00 Msza św. w intencji Kupców i Rzemieślników Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oddział Proszowice.
 6. W najbliższą niedzielę odbędzie się kwesta dla małego Adama Krejcy, chłopca który pilnie potrzebuje kosztownych badań i konsultacji. Zbiórka posiada stosowne pozwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz akceptację Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
 7. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia nowy numer „Królowa Różańca”, srebrne łańcuszki, kartki świąteczne, lampiony dla dzieci na Roraty oraz opłatki, świece Caritas i kalendarze rolnika na 2024r.
 8. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w środę  św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej;
  – w piątek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.