Ogłoszenia XXXII niedzieli zwykłej (12.11.2023)

Dzisiaj:

 • bp Andrzej Kaleta ogłosi Rok Ojca Rafała z Proszowic, czas odkrywania duchowej mocy, której potrzebujemy w niespokojnym świecie. Przygotowaniem i wstępem do tego wydarzenia jest Triduum poświęcone o. Rafałowi z Proszowic. Triduum prowadzi o. Zenon, bernardyn, któremu dziękujemy za dar posługi słowa;
 • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na ten cel.
 • ks. Michał prosi osoby zapisane na wyjazd do Wiednia o dokonanie w zakrystii całości wpłaty.

W tym tygodniu:

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę planowane są w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do czwartku włącznie. W przypadku braku dostatecznej ilości osób katechezy mogą zostać odwołane.
 2. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia miesięcznik „Trwajcie w miłości”, srebrne łańcuszki oraz kalendarze rolnicze i misyjne na 2024 r.
 3. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w piątek św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
  – w sobotę bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zbigniewa Skórę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.