Ogłoszenia parafialne XXXI niedzieli zwykłej (05.11.2023)

Dzisiaj:

 • Bóg zapłać za ofiary na tace na prace remontowe i bieżące potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu:

 1. 7 listopada, w pierwszy wtorek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego i zapoznawać z jego nauczaniem. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.
 2. W sobotę 11 listopada – Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i 18.00. Modlimy się o zgodę, pokój i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
 3. W najbliższą niedzielę ks. bp Andrzej Kaleta ogłosi Rok Ojca Rafała, czas odkrywania duchowej mocy, której potrzebujemy w niespokojnym świecie. Przygotowaniem i wstępem do tego wydarzenia będzie Triduum poświęcone o. Rafałowi z Proszowic w dniach 10 – 12 listopada. Chcemy odkryć tę wybitną postać naszego Rodaka w jej wymiarze duchowym i historycznym. Triduum rozpocznie się już w czwartek o godz. 18.00, następne w piątek o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 będą Msze św. z nauką, a w sobotę o godz. 6.30. 9.00, 11.00 i 18.00. W niedzielę według stałego porządku. Triduum prowadzi o. Zenon, bernardyn. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.
 4. Również w najbliższą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Informujemy, że w każdym miesiącu ofiary ze skarbony obok chrzcielnicy są przekazywane placówce CARITAS na cele dobroczynne. Natomiast ofiary ze światła wdzięczności przy ołtarzu Matki Bożej przeznaczone są na kwiaty do kościoła i na doraźne akcje pomocowe, m. in. na wspomniane wydarzenie.
 5. Do 8 listopada o godz. 17.15 w kościele różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Na wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. W dniach 18 – 19 listopada (sobota – niedziela) planowane są w naszej parafii weekendowe katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zajęcia w sobotę od 9.00 z przerwami na kawę/herbatę do godz. 16.00; w niedzielę od 9.00 – 10.30. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajdziemy m. in. artykuł o wybitnej postaci z przełomu XV i XVI wieku, naszym Rodaku, o. Rafale z Proszowic, o tym kim był i dlaczego jest to postać nietuzinkowa. Lekturę tego artykułu potraktujmy jako wstęp do Triduum.
 8. Biuro Radia Maryja zachęca do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia miesięcznik „Trwajcie w miłości”, srebrne łańcuszki oraz kalendarze rolnicze i misyjne na 2024 r.
 1. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w czwartek poświęcenie bazyliki na Lateranie;
  – w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa;

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Ewę Buczek, Ryszarda Bujaka, Marzenę Łękas, której pogrzeb w środę o godz. 11.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii w kościele, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.