Ogłoszenia parafialne (29.10.2023) Rocznica poświęcenia własnego kościoła

Dzisiaj:

 • rocznica poświęcenia naszego kościoła. O 17.15 Nabożeństwo różańcowe w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła;
 • dzisiaj i 1 listopada na cmentarzu kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków.

W tym tygodniu:

 1. Do 2 listopada został wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Armii Kraków od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki. Prosimy o stosowanie się do znaków i przepisów.
 2. We wtorek odbędzie się Proszowicka Noc Świętych – czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Początek o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci w przebraniu świętych. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu przebrania. Dla dzieci I – komunijnych i kandydatów do bierzmowania będzie to kolejne spotkanie formacyjne.
 3. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, która należy do świąt nakazanych, zobowiązujących nas do udziału we Mszy św. Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku! W tym dniu Msze św.: w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00; w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00, po jej zakończeniu procesja z pięcioma stacjami modlitw za zmarłych.
 4. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. tylko w kościele: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna wokół kościoła.
 5. W Dzień Zaduszny kancelaria nieczynna.
 6. Przez miesiąc listopad za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Odnówmy zatem, poprzez spowiedź, łaskę uświęcającą, która pozwoli nam ofiarować Komunię świętą i odpust zupełny za naszych zmarłych, pomagając im osiągnąć dar Nieba.
 7. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.15 w kościele różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.
 8. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii, 1 listopada na cmentarzu oraz w kancelarii. Kartki na wypominki jednorazowe przy bocznych ołtarzach.
 9. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada:
  • w czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17.15;
  • w piątek o 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ; tego dnia modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy;
  • w sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca NS NMP i nabożeństwo pierwszej soboty;
  • o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszą sobotę listopada od godz. 9.00.
   10. W najbliższą niedzielę o 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańca.
   11. W dniach 18 – 19 listopada (sobota – niedziela) planowane są w naszej parafii weekendowe katechezy przedmałżeńskie. Świadectwo ukończenia katechezy jest wymagane przepisami prawa kościelnego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zajęcia w sobotę od 9.00 z przerwami na kawę/herbatę do godz. 16.00; w niedzielę od 9.00 – 10.30. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
   12. W czwartek w okolicy delikatesów CENTRUM zgubiono portfel z dokumentami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
   13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   14. Wspominamy w tym tygodniu: – w sobotę św. Karola Boromeusza, biskupa. O godz. 6.30 Msza św. w intencji p. Karola, naszego organisty z racji jego imienin.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

15. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Aulalię Bobka, Henryka Putro, Marcina Borowicza, Jarosława Kwietnia, którego pogrzeb w poniedziałek o 11.00; Jana Kozerskiego, którego pogrzeb we wtorek o 10.00; Adama Adamka, którego pogrzeb również we wtorek o godz. 12.00. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencję Mszy św. za tych zmarłych, prosimy uczynić to wcześniej w zakrystii w kościele, nie odkładając na ostatnią chwilę w dniu pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.