Ogłoszenia parafialne V Niedzieli Wielkanocy (28.04.2024)

Dzisiaj:

 • Siostry Albertynki wraz z posługującymi i pacjentami hospicjum w Miechowie składają podziękowanie za hojny dar serca złożony podczas kwesty „Pola nadziei” na rzecz hospicjum w Miechowie;
 • podczas Mszy św. o 11.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00: w środę w Łaganowie, w czwartek w Górce Jaklińskiej, w piątek w Szklanej, w sobotę w Jazdowiczkach.
 2. W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym – 233. Rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dniem Flagi 2 maja, Pan Burmistrz zwraca się z apelem o udekorowanie flagami swoich posesji, a także instytucji publicznych i zakładów pracy.
 3. Z kolei w piątek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30 – w intencji Ojczyzny i 18.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo I soboty; o 18.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących;
  • chorych odwiedzimy z Komunią Świętą w pierwszą sobotę maja od godz. 9.00.

 

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie pól, modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o 15.00 w Górce Jaklińskiej, Kowarach, ul. Leśna. O godz. 16.00 sam obrzęd poświęcenia przy Białym Krzyżu.
 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie, które odbędzie się w sobotę 18 maja. Wyjazd o godz 6 rano, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w dzwonnicy. 
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, świece do chrztu i pamiątki do chrztu, I Komunii Świętej, bierzmowania. Jest nowy numer „Trwajcie w miłości”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 3. Wspominamy w tym tygodniu:
  – w poniedziałek  św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy;
  – w sobotę św. Floriana, męczennika; Msza św. w intencji druhów strażaków OSP naszej parafii w sobotę o godz. 18.00.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia