Ogłoszenia parafialne VI Niedzieli Wielkanocnej (05.05.2024)

Dzisiaj:

 • składamy podziękowanie za złożone dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary na potrzeby kościoła i parafii;
 • dzisiaj o 15.00 poświęcenie pól w Górce Jaklińskiej, Kowarach, ul. Leśna. O godz. 16.00 sam obrzęd poświęcenia przy Białym Krzyżu.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00: w poniedziałek w Gniazdowicach, w środę w Stogniowicach, w czwartek w Górce Stogniowskiej, w piątek w Opatkowicach, w sobotę w Szczytnikach.
 2. Próby dla dzieci przystępujących do I Komunii św.:
 • w poniedziałek i środę: o godz. 15.30 SP nr 1;
 • również w poniedziałek i środę, ale o godz. 16.30 SP nr 2.
 • spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich w czwartek: o 15.30 klasa 3a SP nr 1;o 16.00 klasa 3b SP nr 1; o 16.30 klasa 3a SP nr 2;
  o 17.00 klasa 3b SP nr 2;
 • w sobotę 11 maja Uroczystość I Komunii Świętej: o godz. 11.00 SP 1; o godz. 13.00 SP 2.
 • w niedzielę po I Komunii Świętej o godz. 11.00 SP 1, o godz. 12.30 SP 2.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek, 7 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, telewizji Trwam i Radio Maryja oraz w intencji ofiarodawców naszej parafii.
  4. Również we wtorek 7 maja po Mszy św. wieczornej adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez Wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym.
 1. 10 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie pól, modlitwa o dobre urodzaje i szczęśliwe zebranie plonów o 15.00 w Górce Stogniowskiej, Stogniowicach, i Szklanej. Prosimy o pojazdy na 14.45.
 1. W poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców Jazdowiczek i Gniazdowic, których prosimy o oprawę liturgiczną. W tym roku, z racji Roku o. Rafała, nabożeństwom fatimskim przewodniczyć będą księża biskupi. Najbliższemu nabożeństwu 13 maja będzie przewodniczył abp Henryk Jagodziński, nuncjusz Apostolski w Republice Południowej Afryki i Lesotho.
 1. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do I Komunii św., bierzmowania. Jest nowy numer „Królowej Różańca”. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

     9. Wspominamy:
         – w poniedziałek św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

        –  we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej;

        –  w środę św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski i naszej diecezji.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia