Ogłoszenia parafialne Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2024)

Dzisiaj:

 • dziękujemy ks. Andrzejowi, s. Ewie, p. Teresie oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej i za dar ornatów dla kościoła;
 • poświęcenie pól, plonów o 15.00 w Górce Stogniowskiej, Stogniowicach, i Szklanej;
 • informujemy, że wyniku uderzenia pioruna w ubiegłą niedzielę uszkodzeniu uległa automatyka dzwonów, zegara wieżowego i sterującego, częściowo nagłośnienie w kościele, jak również transmisja internetowa nabożeństw. Kilka uszkodzeń zostało usuniętych, są kolejne naprawy;
 • przypominamy, że czas wielkanocny w Kościele rzymskokatolickim trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 19 maja. Czas Komunii świętej wielkanocnej zaś do 26 maja. Każdy wierzący ma czas, by wypełnić przykazania kościelne:

           t Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.

           t Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

W tym tygodniu:

 1. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych:
  • w poniedziałek i środę SP nr 1; we wtorek i czwartek SP nr 2; w sobotę SP nr 1 i SP nr 2.
 1. W poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie. Modlimy się w intencji mieszkańców Jazdowiczek i Gniazdowic, których prosimy o oprawę liturgiczną. Jutrzejszemu nabożeństwu przewodniczy Arcybiskup Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w Republice Południowej Afryki i Lesotho.
 1. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00: we wtorek w Jakubowicach, w środę w Szreniawie, w czwartek w Makocicach.
 2. W piątek 17 maja w sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Patronem czuwania będzie O. Rafał z Proszowic, niech nas zatem tam nie zabraknie. Wyjazd o godz. 18.20 sprzed kościoła, zapisy do środy włącznie.
 1. Wyjazd uczestników na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu św. na Jasnej Górze 18 maja w sobotę z Rynku o 6 rano, powrót wieczorem. Można zabrać ze sobą stołeczki turystyczne.
 2. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do bierzmowania. Jest nowy numer „Królowa Różańca”.

W najbliższą niedzielę:

 • w najbliższą niedzielę Rocznica I Komunii Świętej. O godz. 11.00 grupa I, o godz. 12.30 grupa 2. Spowiedź w piątek: o godz. 16.30 SP nr 1, o godz. 17.00 SP nr 2.
 • poświęcenie pól plonów o 15.00: w Jazdowiczkach, Szreniawie, Opatkowicach, Łaganowie. O godz. 16.00 w Gniazdowicach i Szczytnikach. W Opatkowicach zostanie poświęcony nowy krzyż przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej na Szreniawę (tzw. czerwony krzyż). Przy nim będzie pierwszy ołtarz i następnie przejdziemy do kolejnych ołtarzy, Msza św. w kaplicy.
 1. Od 10 czerwca br. będzie malowana kaplica na cmentarzu. Obecnie są  usuwane dużych  rozmiarów tuje. Kiedy są małe nie stanowią zagrożenia, ale duże mogą w razie silnego wiatru uszkodzić nagrobek. Apelujemy o nienasadzanie samowolne jakichkolwiek krzewów, jak również o niemontowanie samowolnie ławek przy grobach. Kilka takich ławek samowolnie zamontowanych bezpośrednio przy głównych alejkach zagraża bezpieczeństwu przechodzących w konduktach pogrzebowych i nie tylko. W regulaminie cmentarza  przed wejściem dokładnie jest o tym napisane.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Wspominamy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Macieja, Apostoła;

– w czwartek św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika – Patrona Polski.

Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. 10. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Henryka Podymę, Sabinę Król. Wieczny odpoczynek racz im dać

      Panie.