Ogłoszenia Parafialne Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024)

Dzisiaj:

 • ks. proboszcz dziękuje za wyrazy współczucia, modlitwę, udział w pogrzebie jego siostry + Leokadii – Barbary Półkoszek oraz za zamówione w jej intencji Msze św.;
 • dziękujemy mieszkańcom Jazdowiczek i Gniazdowic za oprawę, przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę. Kolejnemu nabożeństwu przewodniczyć będzie bp Jan Piotrowski, a o przygotowanie prosimy mieszkańców Stogniowic i Górki Stogniowskiej;
 • modlimy się w intencji Sióstr Kanoniczek z racji ich święta;
 • poświęcenie pól o 15.00 w Jazdowiczkach, Szreniawie, Opatkowicach, Łaganowie.                                                                               O 16.15 w Gniazdowicach i Szczytnikach.

W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17.30. Pielęgnujmy tradycję śpiewania majówek przy figurach i kapliczkach. W tym tygodniu o godz. 19.00 we wtorek w Kowarach, w środę w Szreniawie, w czwartek w Szklanej, w piątek w Makocicach.
  2. W czwartek 23 maja o godz. 19.00 w sali wikariatu katecheza chrzcielna dla rodzicói chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w czerwcu.
  3. Również w czwartek 23 maja po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NS Pana Jezusa.
  4. W sobotę 25 maja o godz. 16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez posługę bpa Andrzeja Kalety. W związku z tym kandydaci do przyjęcia sakramenu bierzmowania mają przygotowanie formacyjne w kościele w poniedziałek o godz. 18.30.
  5. Również 25 maja o godz. 15.45 poświęcenie pomnika o. Rafała i otwarcie ogrodu Jego imienia w przestrzeni plebanii i wikariatu.
  6. Biuro Radia Maryja zaprasza do odwiedzenia sklepiku w dzwonnicy. Do nabycia prasa katolicka, pamiątki do bierzmowania. Możliwość wsparcia darem serca Radio Maryja i telewizję Trwam.

W najbliższą niedzielę:

 • poświęcenie pól o 15.00 w Jakubowicach i Makocicach.
 • uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach i poświęcenie sztandaru podczas Mszy św. polowej o godz. 11.00 na terenie szkoły;
 • Święto Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej. Msza św. o godz. 14.00, po jej zakończeniu uroczystości na płycie Rynku.
 • w najbliższą niedzielę Męski Różaniec o 19.00 przy pomniku o. Rafała w ogrodzie Jego imienia.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła;

– w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;

– w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

     Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Zofię Iwanowską, Leokadię – Barbarę Półkoszek, Genowefę Miłek, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.