Ogłoszenia parafialne IX niedzieli zwykłej (02.06.2024)

Dzisiaj:

 • dziękujemy za złożone dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary na potrzeby kościoła i parafii;
 • zakończyliśmy obrzęd poświęcenia pól. Paniom i Panom sołtysom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i udział w tym obrzędzie serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania za złożone ofiary przeznaczone na prace przy figurze i ogrodzie o. Rafała z Proszowic, zwanego Błogosławionym.
 • podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji wszystkich, którym bliskie są wartości Ruchu Ludowego;
 • w sali wikariatu po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów na Sycylię. Podczas spotkania ostateczne ustalenia i informacje. Prosimy o pozostałą kwotę do wpłaty w euro;
 • dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało; druhom strażakom, niosącym feretrony i chorągwie dzieciom sypiącym kwiatki, policji za bezpieczeństwo i wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała.

W tym tygodniu:  

 1. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Przy czwartym ołtarzu – poświęcenie wianków.
 2. W piątek 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się o uświęcenie kapłanów. Jest to święto patronalne Straży Honorowej NSPJ.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca czerwca:
  • w czwartek o 17.00 Jerycho Różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
 1. W sobotę 8 czerwca br. 18. Pielgrzymka Apostolatu maryjnego do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
 1. Od 10 czerwca br. będzie malowana kaplica na cmentarzu.
 2. W ostatnim czasie na cmentarzu , zgodnie z pozwoleniem, zostały usunięte dużych  rozmiarów tuje. Apelujemy o nienasadzanie samowolnie jakichkolwiek krzewów, jak również o niemontowanie samowolnie ławek przy grobach. Ławki zagrażają bezpieczeństwu przechodzących w konduktach pogrzebowych, utrudniają pracę ekip pogrzebowych i nie tylko. W regulaminie cmentarza przed wejściem jest zapis i o krzewach, i o ławkach. Apelujemy o rozsądek i o bezpieczeństwo innych.
 1. Poszukujemy informacji o pielgrzymkach, wyjazdach do grobu o. Rafała w Warcie. Informacje z tym związane są niezbędne do dokumentowania kultu naszego Rodaka i do postępu procesu beatyfikacyjnego. Prosimy o pomoc w tym względzie i składanie swoich wspomnień w zakrystii.
 1. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca, wyjazd o godz. 6.15. Zapisy w sklepiku w dzwonnicy w każdą niedzielę. W sklepiku do nabycia pamiątki religijne i prasa religijna. Można wesprzeć darem serca RADIO MARYJA i Telewizję TRWAM.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  –  w poniedziałek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  –  w środę świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

     Solenizantom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. Bożemu miłosierdziu polecamy: + Leszka Gąsiora, Edwarda Wesołka którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.